Tiskové zprávy


 

Stolní tenisté DDM Soběslav-Studená se udrželi ve 3. celostátní lize


Předčasně z důvodu koronavirové krize byly v sezóně 2019-2020 ukončeny soutěže stolních tenistů. Poslední utkání se odehrála v pátek 13.3.2020. V ligových a krajských soutěžích se nestihla odehrát dvě kola, v okresních soutěžích, ve kterých se hraje každý týden, se neodehrálo většinou jedno kolo.
Největší drama o udržení se odehrálo ve 3. lize, skupině A, ve které spojené A-družstvo DDM Soběslav-Studená obsadilo sestupové 10. místo z 12 účastníků. Česká asociace stolního tenisu vyhlásila 21.4.2020 ukončení soutěží. Současně ale rozhodla, že všechny týmy, které měly v posledních dvou kolech šanci udržet se v soutěži, mají možnost přihlásit se do této soutěže i v příštím roce. Naše A-družstvo si tak v nové sezóně udrží ligovou příslušnost.  Nadějná sestava Ladislav Dobiáš (odchovanec oddílu), Ondřej Pešek (přestup z Třeboně), Jan Ondráček, Radim Šindelář (oba přestup ze Studené) a Tomáš Hložek bude doplněna o jednoho staršího zkušeného hráče a doufáme, že v příští sezóně obsadí lepší než 10. místo, které znamená sestup do krajských soutěží.
B-družstvo pod hlavičkou Veselí nad Lužnicí obsadilo v Jihočeské divizi poslední 12. místo a sestupuje do Krajského přeboru. Sestava Kamil Barták, Filip Vondruška, Arnošt Pražák, Josef Holub a Vít Sechovec posilněná ve 2. polovině sezóny o Tomáše Hložka neměla šanci v silné konkurenci divizi udržet. V příští sezóně sice odejdou veselští Kamil Barták a Arnošt Pražák, ale družstvo bude posíleno některými členy A-družstva a má tak šanci na udržení v Krajském přeboru. Konečně C-družstvo obsadilo v Okresním přeboru slušné 6. místo v sestavě Josef Holub, Jaroslav Sedlický, Petr Matějů, Oldřich Vondruška, Martin Novotný, Martin Holub, Pavel Hložek a Jiří Cvach. Vzhledem k příchodu nových členů do oddílu uvažujeme i o přihlášení D-družstva do Okresní soutěže, ve které by si mohli zahrát i mladí odchovanci, kteří jinak nemají možnost hrát soutěžní utkání mužů.
V DDM Soběslav má oddíl výborné podmínky k tréninku a hraní krajských soutěží, zatímco 3. ligu hrajeme v malém sále sokolovny TJ Spartak Soběslav. Oddíl tímto děkuje zřizovateli DDM Tábor, pobočka Soběslav za materiální podporu své činnosti, dále městu Soběslav za finanční příspěvek na činnost oddílu, také sponzorům Jednota OD Tábor, Banes Soběslav a Sapservis Soběslav za podporu činnosti a při pořádání krajských turnajů mládeže. Doufáme, že se všem těmto podporovatelům odvděčíme dobrými výsledky zejména ve 3. celostátní lize, ale i v krajských a okresních soutěžích.

 

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - červen 2020


 

Stolní tenisté DDM Soběslav uspořádali krajské turnaje


Oddíl stolního tenisu DDM Tábor, pobočka Soběslav, uspořádal ve dnech 2. a 3. listopadu 2019 ve sportovní hale TJ Spartak Soběslav krajské turnaje dorostu a staršího žactva ve stolním tenisu „O pohár ředitele DDM Tábor“. V kategorii dorostu se zúčastnilo celkem 31 dorostenců a 9 dorostenek, v kategorii staršího žactva 20 žáků a 11 žákyň z celého Jihočeského kraje. Turnaj se hrál skupinově po 8 podle výkonnosti, takže byl pro účastníky velmi náročný. Proto potěšily dobré výsledky hráčů, kteří startují za oddíl DDM Soběslav v dlouhodobých soutěžích mužů. Jedná se o dorostence Ondru Peška z Třeboně a mladšího žáka Petra Hodinu z Prachatic, kteří startují za DDM Soběslav ve 3. lize mužů na střídavý start. Velký talent je především Petr Hodina, který je ve své kategorii na 3. místě v žebříčku ČR a pravidelně poráží dospělé hráče v divizi i krajském přeboru. Za DDM Soběslav zatím nastoupil ve 3. lize v jednom utkání a předvedl velmi pěkný výkon.
Pořadí:
Starší žáci: 1. Petr Beneš – Spartak Kaplice, 2. Petr Hodina – Libín Prachatice, 3. Marek Losos – VS Tábor
Starší žákyně: 1. Andrea Petrů – KST Vyšší Brod, 2. Soňa Krejčová – ČZ Strakonice, 3. Tereza Novotná – Sokol Lhenice
Dorostenci: 1. Ondřej Pešek – Jiskra Třeboň, 2. Petr Beneš – Spartak Kaplice, 3. Petr Hodina – Libín Prachatice
Dorostenky: 1. Andrea Meškánová – KST Vyšší Brod, 2. Andrea Petrů – KST Vyšší Brod, 3. Natálie Nečasová – Orel CB
Dlouhodobé soutěže: A-družstvo DDM Soběslav-Studená se ve 3. lize mužů, skupina A drží s jednou výhrou a 2 remízami v sestupovém pásmu tabulky. Sestava Jan Ondráček, Radim Šindelář, Tomáš Hložek a Ladislav Dobiáš je doplněna hráči na střídavý start Ondřejem Peškem z Třeboně a Petrem Hodinou z Prachatic. Společně se budou snažit udržet 3. ligu mužů v Soběslavi i pro příští sezónu. Přijďte povzbudit naše borce ve dnech 7.12. ve 14:00 hod. a 8.12. v 10:00 hod. v domácích utkáních proti družstvům Unionu Plzeň A i B do malého sálu sokolovny TJ Spartak Soběslav!!
Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav touto cestou velmi děkuje za podporu své činnosti zřizovateli DDM Tábor, městu Soběslav, Jihočeskému krajskému svazu stolního tenisu v Českých Budějovicích a Regionálnímu svazu stolního tenisu v Táboře, dále sponzorům BANES Soběslav, Jednota OD Tábor, Sapservis s.r.o. Soběslav ad. za ceny do turnajů a finanční příspěvky na činnost oddílu.

Medailisté turnaje dorostu – zleva: Beneš Petr, Pešek Ondřej, Hodina Petr

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - prosinec 2019


 

Turnaje ve stolním tenisu v Soběslavi

Oddíl stolního tenisu DDM Tábor, pobočka Soběslav uspořádal ve dnech 3. a 4. listopadu 2018 ve sportovní hale TJ Spartak Soběslav krajské turnaje dorostu a staršího žactva ve stolním tenisu „O pohár ředitele DDM Tábor“. V kategorii dorostu se zúčastnilo celkem 32 dorostenců a 11 dorostenek, v kategorii staršího žactva 35 žáků a 14 žákyň z celého Jihočeského kraje. Turnaj se hrál po skupinách podle výkonnosti, takže byl pro účastníky velmi náročný. Proto potěšily dobré výsledky žactva a dorostu z DDM Soběslav, neboť všichni uhájili své místo ve skupině.
Pořadí:
Starší žáci: 1. Ladislav Dobiáš – DDM Soběslav, 2. Kamil Kuchta – KST ZŠ Vyšší Brod, 3. Adam Sivera – Libín Prachatice
Starší žákyně: 1. Aneta Dubravcová – Sokol Lhenice, 2. Andrea Petrů – KST ZŠ Vyšší Brod, 3. Tereza Novotná – Sokol Lhenice
Dorostenci: 1. Jakub Slapnička – ČZ Strakonice, 2. Ondřej Pešek – Jiskra Třeboň, 3. Ondřej Krejčí – ČZ Strakonice
Dorostenky: 1. Andrea Meškánová – KST ZŠ Vyšší Brod, 2. Šárka Procházková – KST ZŠ Vyšší Brod, 3. Aneta Dubravcová – Sokol Lhenice

FOTO ZDE


Dlouhodobé soutěže: A-družstvo mužů DDM Soběslav se v Jihočeské divizi drží se 3 výhrami a 3 porážkami ve středu tabulky. Sestava Ladislav Dobiáš, Tomáš Hložek, Václav Matějů a Arnošt Pražák je doplňována hráči Filipem Vondruškou a Kamilem Bartákem. Společně se budou snažit udržet divizi mužů v Soběslavi i pro příští sezónu.
B-družstvo pod hlavičkou Veselí nad Lužnicí hraje Krajskou soutěž, skupinu C. Se 3 výhrami a 3 porážkami se rovněž drží ve středu tabulky. Hráče z Veselí nad Lužnicí Kamila Bartáka, Petra Matějů a Jaroslava Sedlického zde doplňují hráči ze Soběslavi Josef Holub, Filip Vondruška, Vít Sechovec a Martin Holub. V této posílené sestavě se dá předpokládat, že pro příští sezónu tuto soutěž udrží. Více informací o krajských soutěžích je na www.ping-pong.cz.
Poslední C-družstvo DDM Soběslav hraje Okresní přebor v sestavě Josef Holub, Martin Holub, Oldřich Vondruška, Jaroslav Sedlický, Martin Novotný, Jiří Cvach a Pavel Hložek. Ve vyrovnané soutěži se drží se 3 výhrami a 2 porážkami v horní polovině tabulky, o udržení se v přeboru by nemělo být pochyb. Více informací o okresních soutěžích na www.pinec.info.
Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav velmi děkuje za podporu své činnosti zřizovateli DDM Tábor, městu Soběslav, Jihočeskému krajskému svazu stolního tenisu, Regionální svazu okresu Tábor, při pořádání turnajů také sponzorům, kterými jsou Jednota OD Tábor, Sapservis Soběslav s.r.o., BANES Soběslav a.s. ad.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - prosinec 2018


 

Stolní tenis v DDM Soběslav


Oddíl stolního tenisu DDM Tábor, pobočka Soběslav uspořádal ve dnech 4. a 5. listopadu 2017 v sokolovně TJ Spartak Soběslav krajské turnaje dorostu a staršího žactva ve stolním tenisu „O pohár ředitele DDM Tábor“. V kategorii dorostu se zúčastnilo celkem 38 dorostenců a 13 dorostenek, v kategorii staršího žactva 40 žáků a 11 žákyň z celého Jihočeského kraje. Turnaj se hrál skupinově po 8 podle výkonnosti, takže byl pro účastníky velmi náročný. Proto potěšily dobré výsledky žactva z DDM Soběslav.
Pořadí:


Starší žáci: 1. Jakub Slapnička – ČZ Strakonice, 2. Lukáš Heinzl – Libín Prachatice, 3. Ladislav Dobiáš – DDM Soběslav

Starší žákyně: 1. Andrea Meškánová – KST Vyšší Brod, 2. Natálie Nečasová – Orel CB, 3. Andrea Petrů – KST Vyšší Brod, 4. Lucie Holubová – DDM Soběslav


Dorostenci: 1. Lukáš Heinzl – Libín Prachatice, 2. Petr Novotný – ČZ Strakonice (dříve DDM Soběslav), 3. Jakub Slapnička – ČZ Strakonice


Dorostenky: 1. Natálie Nečasová – Orel CB, 2. Andrea Meškánová – KST Vyšší Brod, 3. Šárka Procházková – KST Vyšší Brod


Dlouhodobé soutěže: A-družstvo mužů DDM Soběslav se v Jihočeské divizi drží se 2 výhrami a 3 remízami ve středu tabulky. Sestava Václav Matějů, Tomáš Hložek, Ladislav Dobiáš a Filip Vondruška je doplňována hráči z Veselí nad Lužnicí Arnoštem Pražákem a Kamilem Bartákem, se kterými se oddíl po letech opět spojil. Společně se budou snažit udržet divizi mužů v Soběslavi i pro příští sezónu.
Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav velmi děkuje za podporu své činnosti zřizovateli DDM Tábor, městům Soběslav a Veselí n. Luž., Jihočeskému krajskému svazu stolního tenisu, při pořádání turnajů také sponzorům, kterými jsou Jednota OD Tábor, Sapservis s.r.o. Soběslav, BANES Soběslav, Městská policie Soběslav ad.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - prosinec 2017

 


 

DDM Soběslav uspořádal krajské turnaje ve stolním tenisu


Oddíl stolního tenisu DDM Tábor, pobočka Soběslav uspořádal ve dnech 5. a 6. listopadu 2016 v sokolovně TJ Spartak Soběslav krajské turnaje dorostu a staršího žactva ve stolním tenisu. V kategorii dorostu se zúčastnilo celkem 35 dorostenců a 11 dorostenek z celého Jihočeského kraje, v kategorii staršího žactva 39 žáků a 11 žákyň. Turnaj se hrál skupinově po 8 podle výkonnosti, takže byl pro účastníky velmi náročný. Proto potěšily dobré výsledky hráčů a hráček z DDM Soběslav, kteří se ani v jedné kategorii neztratili.


Pořadí:
Starší žáci: 1. Jakub Slapnička – ČZ Strakonice, 2. Ondřej Pešek – Jiskra Třeboň, 3. Jan Ondráček – Sokol Studená, 4. Pavel Beneš – Spartak Kaplice, 5. Ladislav Dobiáš – DDM Soběslav


Starší žákyně: 1. Šárka Procházková – KST Vyšší Brod, 2. Eva Pokorná – KST Vyšší Brod, 3. Natálie Nečasová – Orel CB, 4. Aneta Smetanová – Kovářov, 5. Tereza Holubová – DDM Soběslav


Dorostenci: 1. Martin Fesl – OST Velešín, 2. Jakub Slapnička – ČZ Strakonice, 3. Tomáš Hložek – DDM Soběslav, 4. Ondřej Pešek – Jiskra Třeboň, 5. Petr Novotný – DDM Soběslav


Dorostenky: 1. Natálie Nečasová – Orel CB, 2. Šárka Procházková – KST Vyšší Brod, 3. Klára Pazderová – Sokol CB, 4. Eva Pokorná – KST Vyšší Brod, 5. Táňa Vodáková – DDM Soběslav


Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav velmi děkuje za podporu své činnosti zřizovateli DDM Tábor, městům Soběslav a Veselí n. Luž., okresnímu a Jihočeskému svazu stolního tenisu, při pořádání turnajů také sponzorům, kterými jsou Jednota OD Tábor, Sapservis s.r.o. Soběslav, BANES Soběslav, Městská policie Soběslav ad.

 

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - prosinec 2016

 


 

Zakončení sezóny mládeže v oddílu DDM Soběslav


V závěru sezóny si úspěšně vedli mladí členové oddílu stolního tenisu DDM Soběslav. Svoji účast na krajských a republikových turnajích ozdobili několika pěknými výsledky. V krajském přeboru mladšího žactva 24. 4. ve Strakonicích obsadil Ladislav Dobiáš 3. místo ve dvouhře, Lucie Holubová rovněž 3. místo ve dvouhře, Martin Holub s Láďou Dobiášem byli 3. ve čtyřhře. Na turnaji TOP mladšího žactva dne 12. 6. V Kaplici obsadil Ladislav Dobiáš 3. místo, Martin Holub skončil na 5. místě a Lucie Holubová na 3. místě. Na Mistrovství ČR mladšího žactva 21.-22. 5. v Praze na Jižním Městě postoupil Láďa Dobiáš do semifinále útěchy B, Lucie Holubová došla až do finále útěchy C. Na tomto turnaji se zaskvěli jihočeští mladší žáci, zejména Ondra Pešek z Třeboně, který ve dvouhře prohrál až ve finále hlavní soutěže. Naši mladší žáci se v početném poli startujících z celé republiky rozhodně neztratili.
Novou sezónu zahájí členové oddílu DDM Soběslav v říjnu 2016. A-družstvo mužů bude hrát Jihočeskou divizi, B-družstvo nastoupí do Krajské soutěže a C-družstvo do Okresního přeboru. Mladší žák Láďa Dobiáš bude hrát na střídavý start Krajský přebor ve Veselí nad Lužnicí, dorostenka Táňa Vodáková 2. ligu žen za Vodní stavby Tábor. S podporou nového sponzora, firmy BANES Soběslav, chceme v soutěžích mužů i na turnajích mládeže město Soběslav i nadále co nejlépe reprezentovat.

 

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - červenec 2016

 


 

Úspěšný závěr sezóny stolních tenistů DDM Soběslav


V březnu byly ukončeny dlouhodobé soutěže stolních tenistů v Jihočeském kraji a okrese Tábor. Družstva DDM Soběslav v nich uhájila dobré pozice.  A-družstvo mužů zvítězilo v Krajském přeboru B v sestavě Václav Matějů, Tomáš Hložek, Petr Novotný, Filip Vondruška, Dominik Šimota a Vilém Klabík a postupuje do Jihočeské divize mužů. Ostatní družstva B, C a D ve svých soutěžích (Krajská soutěž, Okresní přebor, Přebor Táborska neregistrovaných II) udržela umístění uprostřed tabulky a zachránila svou účast i pro příští sezónu 2016-2017.


V soutěžích mládeže si úspěšně vedlo především družstvo mladších žáků v sestavě Ladislav Dobiáš, Martin Holub a Petr Urban, které dne 19.3. v Kaplici pod vedením trenéra Josefa Holuba překvapivě vybojovalo 1. místo v Krajském přeboru družstev mladších žáků. Dorostenka Táňa Vodáková vyhrála dne 20.3.2016 Krajský přebor dorostenek v Českých Budějovicích a bude reprezentovat Jihočeský kraj na přeborech ČR dorostu 30.4.-1.5.2016 v Čeladné. Na stejném turnaji obsadil Tomáš Hložek v jednotlivcích 3. místo a se spoluhráčem Dominikem Šimotou byl 2. ve čtyřhře, s Táňou Vodákovou 2. ve smíšené čtyřhře. Ta obsadila další 2. místo ve čtyřhře dorostenek se spoluhráčkou Janou Michálkovou ze Studené. Mladší žák Ladislav Dobiáš dvakrát vyhrál útěchu C na bodovacích turnajích žactva ČR v Jablonci nad Nisou a ve Valticích. Tyto úspěchy jsou příslibem do další sezóny, ve které by chtěli stolní tenisté DDM Soběslav udržet svou účast v Divizi mužů a dále obsazovat čelní příčky v kategoriích mládeže v Jihočeském kraji.


Dne 16.4. uspořádal oddíl stolního tenisu DDM Soběslav závěrečný turnaj sezóny, kterého se zúčastnilo 21 hráčů – členů oddílu a pozvaných z okr. Tábor. V jednotlivcích zvítězil nestárnoucí Arnošt Pražák z Veselí n.Luž. před Tomášem Hložkem, Petrem Novotným a Jaroslavem Lachoutem z VS Tábor. Čtyřhru vyhráli mladíci Tomáš Hložek a Petr Novotný před dvojicí Oldřich Vondruška a Josef Holub. Soutěž útěchy vyhrál Josef Holub před Pavlem Hložkem, třetí byla Táňa Vodáková a Richard Jehně z VS Tábor. Turnaj byl zdařilou tečkou za úspěšnou sezónou stolních tenistů DDM Soběslav.

 

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav

 


 

Úspěch mladých stolních tenistů DDM Soběslav


Velkého úspěchu dosáhla družstva DDM Soběslav na Krajských přeborech družstev dorostu dne 20.12.2015 ve Vyšším Brodě. Chlapci v sestavě Petr Novotný, Tomáš Hložek a Dominik Šimota získali 1. místo, když ve finále po napínavém boji porazili družstvo KST ZŠ Vyšší Brod 4 : 2. Utkání rozhodla vyrovnanost našeho týmu, Vyšší Brod měl pouze výborného Jakuba Harenčáka a to bylo málo. Děvčata v sestavě sestry Tereza a Lucie Holubovy obsadila 3. místo. Přeboru se zúčastnil i náš B-tým v sestavě Ladislav Dobiáš, Lukáš Hajíček a Martin Holub. Přestože nevyhrál ani jedno utkání, v zápasech s mnohem zkušenějšími soupeři ukázali jeho členové bojovnost a nadějné vyhlídky do dalších sezón.

 

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav

 


 

Stolní tenisté DDM Soběslav v polovině soutěží


V prosinci 2015 byla ukončena 1. polovina soutěží stolních tenistů v Jihočeském kraji a okrese Tábor. Stolní tenisté DDM Soběslav si v nich vedou se střídavými úspěchy, podle výkonnostních možností jednotlivých družstev
A-družstvo mužů hraje Krajský přebor B v sestavě Václav Matějů, Filip Vondruška, Tomáš Hložek a Petr Novotný, vypomáhá jim Dominik Šimota a Vilém Klabík z B-družstva. Členy družstva trápí dlouhodobá marodka, přesto po vítězstvích nad Třeboní 10:3 a Hlubokou n.Vlt. 10:7 obsazuje v tabulce 1. místo a má naději na postup do vyšší soutěže – jihočeské Divize mužů. Ostatní družstva B, C a D se ve svých soutěžích (Krajská soutěž, Okresní přebor, Přebor Táborska neregistrovaných II) drží ve spodní polovině tabulky, přesto doufáme v jejich záchranu i pro další sezónu 2016-2017.


V soutěžích mládeže slaví úspěchy především dorostenci Petr Novotný, Tomáš Hložek a Táňa Vodáková. Na krajském turnaji dorostu v Soběslavi dne 25. 10. získala Táňa Vodáková 1. místo a Petr Novotný byl 2., na stejném turnaji ve Velešíně dne 8. 11. byl Tomáš Hložek 3. Na tomto turnaji si nevedl špatně ani mladší žák Láďa Dobiáš z Veselí nad Lužnicí, který se udržel ve 2. výkonnostní skupině. V kategoriích žactva si velmi dobře vedou sestry Tereza a Lucie Holubovy, které na turnaji v Jindřichově Hradci obsadily 1. místo ve čtyřhře. Dobré výsledky na turnajích mládeže i v soutěžích mužů dosahují také žáci Lukáš Hajíček, Martin Holub a Láďa Dobiáš. V DDM Soběslav tak stále vyrůstají pod vedením trenérů Michala Vávry a Ondřeje Peterky mladé naděje jihočeského stolního tenisu.


Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav velmi děkuje za podporu své činnosti zřizovateli DDM Tábor, městům Soběslav a Veselí n. Luž., okresnímu a Jihočeskému svazu stolního tenisu, při pořádání turnajů také sponzorům, kterými jsou Jednota OD Tábor, EFKO CZ s.r.o. Veselí n. Luž., Sapservis s.r.o. Soběslav, Comett Plus s.r.o. Tábor, Městská policie Soběslav ad.


Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - leden 2016

 


 

Sezóna stolních tenistů DDM Soběslav odstartovala


V říjnu 2015 byly zahájeny dlouhodobé soutěže stolních tenistů v Jihočeském kraji a okrese Tábor. Stolní tenisté DDM Soběslav v nich působí se střídavými úspěchy, podle výkonnostních možností jednotlivých družstev
A-družstvo mužů hraje Krajský přebor v sestavě Matějů Václav, Vondruška Filip, Hložek Tomáš a Novotný Petr, vypomáhá jim Šimota Dominik a další členové B-družstva. Družstvo trápí dlouhodobá zranění a nemoci členů, přesto v dosavadních 5 utkáních jen jednou prohrálo a má naději na postup do Jihočeské divize mužů. Rozhodovat se bude v utkáních s družstvy Jiskra Třeboň A, Staving Studená B a Sokol Hluboká n. Vlt. B na přelomu listopadu a prosince 2015.


B-družstvo mužů v Krajské soutěži, skupina C se drží ve středu tabulky se 2 vítězstvími, 1 remízou a 1 porážkou. Sestava Holub Josef, Vondruška Oldřich, Šimota Dominik, Sechovec Vít a Klabík Vilém má však po reorganizaci krajských soutěží velkou naději na udržení v soutěži.


C-družstvu mužů v Okresním přeboru se start do nové sezóny příliš nevydařil. Sestava Vilém Klabík, Martin Novotný, Pavel Hložek a Táňa Vodáková v 6 utkáních pouze dvakrát vyhrála. Drží se sice ve středu tabulky, ale pro udržení v soutěži je třeba výsledky podstatně zlepšit.


Radost nám naopak dělají žáci v D-družstvu mužů v soutěži Přebor Táborska neregistrovaných II. Sestava Láďa Dobiáš, Lukáš Hajíček, Martin Holub, Lucie a Tereza Holubová a Michal Vondráček v 7 odehraných utkáních již třikrát zvítězila. V zápasech s podstatně staršími soupeři se rozhodně nenechají zahanbit.

V soutěžích mládeže slaví úspěchy především dorostenci Petr Novotný, Tomáš Hložek a Táňa Vodáková. Na krajském turnaji dorostu v Soběslavi dne 25. 10. byl Petr Novotný 2. a Táňa Vodáková vyhrála, na stejném turnaji ve Velešíně dne 8. 11. obsadil Tomáš Hložek 3. místo. V této kategorii si nevede špatně ani Dominik Šimota, který udržel postavení v první výkonnostní skupině nejlepších 8 hráčů kraje, a také mladší žák Láďa Dobiáš, který se na turnaji ve Velešíně udržel ve 2. výkonnostní skupině a porazil i vítěze této skupiny dorostence Josefa Doležala z oddílu Orel CB.
V kategoriích staršího i mladšího žactva si velmi dobře vedou sestry Tereza a Lucie Holubovy, které na turnaji v Jindřichově Hradci obsadily 1. místo ve čtyřhře, Tereza byla 4. a Lucie 5. ve dvouhře. Slušné výsledky, kterých dosahují také žáci Lukáš Hajíček, Martin Holub a Láďa Dobiáš, ukazují, že v DDM Tábor, pobočka Soběslav stále vyrůstají mladé naděje jihočeského stolního tenisu.

Oddíl stolního tenisu DDM Tábor, pobočka Soběslav uspořádal ve dnech 24. a 25. 10. dva velmi dobře hodnocené krajské bodovací turnaje dorostu a staršího žactva, které prověřily organizační schopnosti jeho členů. Dokončení stavby nové sportovní haly v Soběslavi dává oddílu šanci uvažovat o uspořádání větších sportovních akcí na úrovni Jihočeského kraje či celé ČR.


Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav chce při organizování své činnosti nadále spolupracovat se svým zřizovatelem DDM Tábor, městem Soběslav a městem Veselí n. Luž., regionálním a Jihočeským krajským svazem stolního tenisu, při pořádání turnajů také se sponzory Jednota OD Tábor, EFKO CZ s.r.o. Veselí n. Luž., Sapservis s.r.o. Soběslav, Comett Plus s.r.o. Tábor, Městská policie Soběslav ad. Za projevenou podporu všem velice děkujeme.

 

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav


 

Do čela jihočeského stolního tenisu byl zvolen Pavel Hložek ze Soběslavi

 

České Budějovice – V čele jihočeského stolního tenisu bude v nejbližších čtyřech letech stát Pavel Hložek (58 let) ze Soběslavi. Rozhodla o tom sobotní valná hromada krajského svazu.

Hložek byl jediným kandidátem na předsedu a ve funkci střídá Jana Bauera z Prachatic, který vedl svaz v předcházejících obdobích.
Nový šéf jihočeského stolního tenisu je rodákem z Písku a se stolním tenisem začínal v Milevsku, kde hrával v mládežnických kategoriích a nejdále to dotáhl do krajské soutěže.

Poté začal pracovat ve školství a přesídlil do Soběslavi. „Tam jsme prakticky obnovili činnost stolního tenisu ve Spartaku, kde v té době oddíl prakticky zanikl. To byl nějaký rok 1982," vzpomíná Hložek na svůj přechod do Soběslavi, kde působí dodnes.

Skromný klub se postupně podařilo hodně i jeho zásluhou vytáhnout nahoru. „Začínali jsme v okrese, ale brzy jsme se posunuli do krajské soutěže, kterou jsme hráli dlouhé roky. Postupně nám však nejlepší hráči odešli do lepších klubů, takže jsme se spojili s Veselím nad Lužnicí," dává Hložek nahlédnout do historie soběslavského stolního tenisu.

Fúze s Veselím znamenala pro Soběslav rychlý vzestup. Přes krajský přebor a divizi přišel až postup do třetí ligy, kde tým od Lužnice strávil dvě sezony a byl to dosavadní vrchol stolního tenisu v Soběslavi. „Tehdy za nás hráli bratři Leštinové, Filip Korbel se svým tátou a Pavel Forman. První rok jsme se zachránili, ale druhý už jsme spadli."

Od té doby se v Soběslavi už pod hlavičkou DDM hraje pravidelně jihočeská divize. Až do letoška, který s omlazeným kádrem přinesl pád o soutěž níž. „Hlavně se snažíme dobře pracovat s mládeží, což bych řekl, že se nám celkem daří," připomíná.

Na poli funkcionářském není Hložek žádným nováčkem. Předsedou soběslavského klubu je od jeho obnovení a zároveň také dlouhé roky stojí v čele táborského okresního svazu stolního tenisu. „Tam to není tak náročné. Na okresním svazu činnost spočívá v nějakých dvou schůzích za rok a případně se operativně sejdeme, pokud potřebujeme něco rozhodnout," vysvětluje.

Do funkce předsedy krajského svazu se Hložek nijak nehrnul. „Původně jsem to úplně zamítl. Především z časových důvodů. Mám své zaměstnání, ve kterém jsem hodně vytížený. Netvrdím, že se to nedá zvládnout, ale náročné to bude. Toho jsem si vědom," konstatuje. „Člen výkonného výboru Radek Húska mě postupně lámal, až jsem na kandidaturu kývl," dodá. Jak říká, předsedou je tak trochu z donucení, svou novou funkci však chce vykonávat se stoprocentním zápalem. „Na ty čtyři roky to zkusím a pak se uvidí, co bude dál. Potom už budu skoro v důchodovém věku a měl by to po mně převzít někdo perspektivnější," směje se.

Jako hlava jihočeského stolního tenisu chce Hložek klást velký důraz především na práci s mládeží. „Líbí se mi myšlenka, že by divizi mužů hrál jihočeský mládežnický výběr pod hlavičkou krajského svazu. Kluci by se tam střídali, ale byla by to pro ně obrovská zkušenost," přichází se zajímavou novinkou.

Dobré úrovni mládežnického stolního tenisu by mělo přispět zachování dostatečného počtu krajských turnajů. „Letos bylo dost málo dorosteneckých turnajů. Chtěli bychom to vrátit na počet čtyři až pět. A byli bychom rádi, kdyby se naši mladí co nejvíce prosazovali i v celostátním měřítku," dává nahlédnout do svých vizí.

Dalšími členy výkonného výboru byli vedle předsedy na valné hromadě zvoleni Michal Vávra, Radek Húska, Martin Duspiva, Pavel Kortus ml., Pavel Mleziva a Josef Jungvirt.

Valná hromada řešila také změnu systému krajských soutěží, které projdou částečnou reorganizací. Od příští sezony zůstává jedna krajská divize s dvanácti týmy, ale krajský přebor se bude hrát ve dvou skupinách jen o deseti účastnících. Pouze deset týmů budou mít také tři skupiny krajské soutěže.

Diskuze o reorganizaci krajských soutěží byla hodně bouřlivá, hlasování o změně v jejich struktuře nakonec rozhodl jediný hlas. „Důvod změny je jasný. Snížení nákladů na cestování. Týkalo se to hlavně krajského přeboru, kde byly vzdálenosti opravdu neúnosné," zdůvodnil změnu Hložek. V krajské soutěži tak vznikla dvě nová místa, o které si případní zájemci z okresních přeborů zahrají v kvalifikaci.

Na programu byly také míčky, se kterými se bude v příští sezoně hrát. Český svaz již definitivně stanovil, že ligové soutěže i celostátní turnaje mládeže se budou hrát nově s plastovými míčky. Krajský svaz se k tak radikálnímu kroku pro příští sezonu ještě neodhodlal. Na jihu Čech se budou hrát s plastovými balonky turnaje mládeže. „V soutěžích družstev dospělých si jednotlivé kluby rozhodnou, jestli budou hrát domácí zápasy s celuloidovými nebo plastovými míčky," uzavřel nový šéf jihočeského stolního tenisu Pavel Hložek.

Autor: Pavel Kortus, Českobudějovický deník  9. 6. 2015


 

Úspěchy mladých stolních tenistů DDM Soběslav


Výborných výsledků dosáhli v závěru sezóny 2014-2015 starší žáci Petr Novotný, Tomáš Hložek a starší žákyně Táňa Vodáková. Na krajských přeborech jednotlivců dne 18.4. obsadil Tomáš Hložek 1. místo, Petr Novotný a Táňa Vodáková byli 3. Na turnaji TOP 10 starších žáků dne 1.5. vyhráli své kategorie Tomáš Hložek a Táňa Vodáková, Petr Novotný byl opět na 3. místě. Na turnaji TOP 10 dorostu dne 3.5. obsadil v mnohem těžší konkurenci Tomáš Hložek 4. místo, svými výkony nezklamali ani Petr Novotný, Dominik Šimota a Táňa Vodáková. Těmito výsledky si Tomáš Hložek a Petr Novotný vybojovali účast na mistrovství ČR staršího žactva ve dnech 9.-10.5. v Liberci, kde úspěšně reprezentovali Jihočeský kraj.  Ve dvouhře se v těžké konkurenci většinou ligových hráčů umístili do 32. místa, ve čtyřhře i smíšené čtyřhře se probojovali mezi prvních 16 dvojic.
Nastupující členové mladšího žactva měli turnaj 2.5. na Pedagogu České Budějovice. Zde obsadily 2. místo ve čtyřhře sestry Tereza a Lucie Holubovy. Mladší žák Láďa Dobiáš se spoluhráčem Hrůzou z Týna n. Vlt. skončil ve čtyřhře na 3. místě. V kategorii jednotlivců se všichni umístili na 5.-8. místě. V sezóně 2015-16 oddíl počítá s jejich účastí v dlouhodobých soutěžích družstev dospělých, dívky budou hrát v Jihočeské divizi žen a chlapci v Okresním přeboru mužů. To by mělo přispět k jejich dalšímu výkonnostnímu růstu, který se odrazí v lepších výsledcích také v mládežnických kategoriích.

Účastníci krajského turnaje TOP 10 staršího žactva, 1. 5. 2015 České Budějovice.
Zleva Petr Novotný. Tomáš Hložek, Táňa Vodáková, Lucie a Tereza Holubová.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - červen 2015


 

Sezóna stolního tenisu se blíží ke konci


V dubnu 2015 skončily dlouhodobé soutěže stolních tenistů v Jihočeském kraji a okrese Tábor. Stolní tenisté DDM Soběslav v nich skončili se střídavými úspěchy, lze však říci, že cíle stanovené před začátkem soutěží splnili.
A-družstvo mužů po odchodu řady opor (Peterka Ondřej do Blatné, Krahulec Petr do Strakonic, Soucha Jan do Hluboké n.Vlt., Pražák Arnošt do Veselí n.Luž.) v oslabené sestavě nedokázalo udržet účast v Jihočeské divizi a sestupuje do Krajského přeboru. Sestava Matějů Václav, Vondruška Filip, Hložek Tomáš a Novotný Petr (oba ještě starší žáci) však má šanci na udržení v přeboru, případně na boj o postup zpátky do divize.
B-družstvo mužů v Krajské soutěži obsadilo 6. místo a uhájilo tak účast v soutěži i pro příští sezónu. Sestava Holub Josef, Vondruška Oldřich, Šimota Dominik, Sechovec Vít a Klabík Vilém se bude muset hodně snažit, aby se v soutěži nadále udržela.
C-družstvo mužů v Okresním přeboru obsadilo 4. místo, což se před začátkem soutěže nečekalo. Sestava Martin Novotný, Pavel Hložek, Táňa Vodáková, Michal Šustr a Jiří Cvach doplněná mladšími žáky má na to, aby účast v soutěži uhájila i do dalších sezón.

V soutěžích mládeže slaví úspěchy především starší žáci Petr Novotný, Tomáš Hložek a starší žákyně Táňa Vodáková. Vyhráli několik krajských turnajů (Soběslav, Vyšší Brod, Kovářov), v krajském žebříčku figurují do 5. místa. Nyní musí uhájit své pozice na krajských turnajích TOP 10 a přeborech jednotlivců, neboť v příští sezóně přecházejí do kategorie dorostu, kde je mnohem větší konkurence. V dorostu si nevede špatně ani Dominik Šimota, který je aktuálně na 3. místě v pořadí bodovacích turnajů.
V kategorii mladšího žactva si velmi dobře vedou sestry Tereza a Lucie Holubovy, které na posledním turnaji v Kovářově obsadily 2. místo ve čtyřhře a Tereza i ve dvouhře. Mladší žák Láďa Dobiáš se spoluhráčem Heinzlem z Prachatic čtyřhru dokonce vyhráli. Toto jsou nadějné výsledky do budoucna, které ukazují, že v DDM stále vyrůstají mladé naděje jihočeského stolního tenisu.

Závěrečného turnaje sezóny dne 11. 4. se v DDM Soběslav zúčastnilo 18 hráčů a hráček. Ve dvouhře zvítězil Arnošt Pražák před Filipem Vondruškou, 3. místo obsadili Kamil Barták a Tomáš Hložek. V soutěži útěchy zvítězil Pavel Hložek před Táňou Vodákovou. Čtyřhru vyhráli Arnošt Pražák a Kamil Barták před Oldřichem a Filipem Vondruškovými, 3. místo obsadili Tomáš Hložek – Petr Novotný a Pavel Hložek – Vilém Klabík. Dále oddíl stolního tenisu DDM Tábor, pobočka Soběslav uspořádal v letošní sezóně dva velmi ceněné krajské bodovací turnaje mladšího a staršího žactva. Úspěchy našich mladých členů si zaslouží, abychom v této tradici pokračovali i v dalších sezónách.
Oddíl stolního tenisu chce při rozvoji své činnosti i nadále úzce spolupracovat se svým zřizovatelem DDM Tábor, městem Soběslav, regionálním a jihočeským svazem stolního tenisu, dále se sponzory Jednota OD Tábor, EFKO CZ s.r.o. Veselí n. Luž., Sapservis s.r.o. Soběslav, Comett Plus s.r.o. Tábor ad. při pořádání turnajů. Za projevenou podporu všem děkujeme.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - květen 2015


 

Malé kluby Táborska


Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav


Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav byl založen v roce 1990 přechodem z TJ Spartak Soběslav. Nejdříve se věnoval stabilizaci hráčské základny v kategorii mužů. V dlouhodobých soutěžích Jihočeského kraje měl oddíl do roku 2005 A-družstvo v Krajské soutěži, B-družstvo v Okresním přeboru Táborska.  Obě družstva hrála v těchto soutěžích se střídavými úspěchy a často se pohybovala na hraně sestupu.


V roce 2005 se oddíl sloučil s oddílem stolního tenisu Lokomotiva Veselí nad Lužnicí a začala slavnější éra stolního tenisu v Soběslavi. A-družstvo každoročně postupovalo v jihočeských soutěžích (krajská soutěž, krajský přebor, divize), až v roce 2008 postoupilo do 3. národní ligy, kterou hrálo v letech 2008-2010. Ligu přišla hrát řada kvalitních hráčů z Jihočeského kraje, po sestupu do Jihočeské divize zůstal základ družstva Václav Matějů, Arnošt Pražák, Ondřej Peterka a Dušan Janovský. V dalších družstvech B a C hráli krajskou soutěž a okresní přebor hráči Kamil Barták, Vladimír Peterka, Josef Holub, Oldřich Vondruška, Filip Vondruška, Martin Novotný, Pavel Hložek, Jiří Cvach, Jaroslav Sedlický, Petr Matějů a Michal Šustr.  Všechna 3 družstva se v těchto soutěžích umístila v letech 2011-2014 v první polovině tabulky, případně hrála o postup do vyšší soutěže (3. národní liga, krajský přebor, krajská soutěž).


V roce 2009 začali v oddílu trénovat mladší žáci Dominik Šimota (1998), Tomáš Hložek (2000), Petr Novotný (2000), Táňa Vodáková (2000) a Eliška Novotná (2000). Postupně se vypracovali na špičku Jihočeského kraje v mládežnických kategoriích, k jejich největším úspěchům patří tyto výsledky:

  • 1. místo v přeboru Jihočeského kraje družstev starších žáků v roce 2012 – sestava Šimota, Novotný, Hložek
  • 2. místo v přeboru Jihočeského kraje družstev starších žákyň v roce 2012 – sestava Vodáková, Novotná
  • 1. místo v přeboru Jihočeského kraje jednotlivců mladších žáků v roce 2013 – dvouhra Petr Novotný, čtyřhra Novotný-Hložek
  • 1. místo na turnaji TOP 10 jednotlivců starších žákyň v roce 2014 – Táňa Vodáková
  • Řada umístění do 3. místa na krajských bodovacích turnajích mladšího a staršího žactva v letech 2012-2014 (Novotný, Hložek, Vodáková), 1. místo v krajském žebříčku starších žáků 2014 Petr Novotný, 2. místo Tomáš Hložek, 3. místo v kategorii starších žákyň Táňa Vodáková

V letech 2011-2012 začala v oddílu trénovat druhá vlna mladšího žactva, do které patří Lukáš Hájíček (2001), Lukáš Málek (2001), Daniel Malecha (2001), Nela Bartáková (2003), Tereza Holubová (2002), Lucie Holubová (2003), Martin Holub (2003), Bronislav Megis (2004) a Ladislav Dobiáš (2004). Také oni se spolu se svými staršími spoluhráči podílejí na posledních úspěších družstev mládeže v roce 2014:

  • 1. místo v přeboru Jihočeského kraje družstev starších žáků v roce 2014 – sestava Novotný, Hložek, Hájíček
  • 2. místo v přeboru Jihočeského kraje družstev starších žákyň v roce 2014 – sestava Vodáková, Holubová Tereza

Dospělí hráči a mládež trénují v DDM v Soběslavi, který je od roku 2014 pobočkou DDM Tábor. Mají zde k dispozici hernu se 3 stoly, ve které mohou trénovat denně od 17 či 19 hodin. O víkendech se pak hrají soutěžní utkání mužů či bodovací turnaje mládeže v Jihočeském kraji i České republice. Všech těchto soutěží se soběslavští stolní tenisté pravidelně zúčastňují, takže jejich program je časově velmi náročný. DDM Tábor s pobočkou v Soběslavi jim k tomu vytváří velmi dobré podmínky z hlediska materiálního i organizačního zajištění.

Pořádání turnajů
V lednu a listopadu 2014 uspořádal oddílu stolního tenisu DDM Soběslav 4 krajské bodovací turnaje mladšího a staršího žactva a dorostu v sokolovně TJ Spartak Soběslav. Na jejich zajištění se kromě členů oddílu podílela města Soběslav a Veselí nad Lužnicí, TJ Spartak Soběslav, Městská policie Soběslav, Regionální svaz st.tenisu Tábor, Jihočeský svaz st.tenisu České Budějovice, dále sponzoři, kteří věnovali věcné dary jako ceny za umístění – DDM Tábor, Jednota OD Tábor, EFKO CZ s.r.o. Veselí n. Luž., Sapservis s.r.o. Soběslav, Comett Plus s.r.o. Tábor a České dráhy a.s. Každého turnaje se zúčastnilo vždy kolem 50-60 žáků a žákyň z celého Jihočeského kraje. K dobré sportovní úrovni přispělo i kvalitní umístění odchovanců oddílu stolního tenisu DDM Soběslav:

  • 5. 1. 2014 starší žactvo – dvouhra 1. místo Petr Novotný, 2. místo Tomáš Hložek, 3. místo Táňa Vodáková, čtyřhra 1. místo Novotný-Hložek
  • 9.11.2014 starší žactvo – dvouhra 1. místo Táňa Vodáková, 2. místo Petr Novotný, čtyřhra 1. místo Novotný -Hložek, Vodáková-Růžičková Lucie (Kaplice)

Zajímavosti z oddílu:
V oddíle spolu od roku 2005 společně hrají dospělí, od roku 2012 i děti ze Soběslavi i Veselí nad Lužnicí. V roce 2014 odešli dospělí hráči do oddílu AAS Gold Veselí n.Luž., ve kterém hrají Regionální přebor Táborska. Jedná se o hráče Pražák, Barták, Sedlický, Matějů Petr. Děti z Veselí zůstávají trénovat v oddíle v Soběslavi – jsou to žáci Málek, Malecha, Dobiáš.


V oddílu trénuje řada dětí dospělých členů – Tereza, Lucie a Martin Holubovi jsou děti Josefa Holuba, Petr Novotný a Eliška Novotná (již se stolním tenisem skončila) jsou děti Martina Novotného, Tomáš Hložek je syn Pavla Hložka, Filip Vondruška je syn Oldřicha Vondrušky.


Starší i mladší žáci mají společné dresy (viz foto), jejich vzorem jsou výborní hráči z ČR a Jihočeského kraje, např. Petr Korbel (reprezentant ČR), Filip Kortus (krajský přeborník žactva i dorostu) nebo Michal Vávra (přeborník Jihočeského kraje mužů), který je trénuje v krajském středisku talentované mládeže.


Cílem je získat u dětí takovou výkonnost, aby mohli za oddíl úspěšně nastupovat v  soutěžích dospělých v rámci kraje – krajská soutěž, krajský přebor a jihočeská divize. Je pravdou, že své dospělé oddílové spoluhráče již nyní porážejí – především Dominik Šimota, Tomáš Hložek a Petr Novotný. Tito tři odchovanci již nastupují v krajských soutěžích dospělých, kde si vedou velmi dobře a řadu svých dospělých protihráčů dokázali porazit.

Mladší žáci DDM Soběslav se svými trenéry

Vítězové turnaje staršího žactva v Soběslavi v listopadu 2014

Pořadatelé i účastníci z oddílu DDM Soběslav na turnaji staršího žactva v Soběslavi v listopadu 2014

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Táborský deník 21.1.2015


 

 

Turnaje mládeže ve stolním tenisu se podruhé konaly v Soběslavi


V sobotu 8.11. a v neděli  9.11. 2014 se konaly ve velkém sále sokolovny TJ Spartak Soběslav krajské bodovací turnaje mladšího a staršího žactva ve stolním tenisu. Pořadatelem byl oddíl stolního tenisu DDM Tábor, pobočka Soběslav, jehož organizační tým oba turnaje velmi dobře připravil.
Turnaje mladšího žactva se první den zúčastnilo 32 chlapců a 19 dívek, turnaje staršího žactva druhý den 35 chlapců a 11 dívek z celého Jihočeského kraje. K dobré sportovní úrovni přispělo i kvalitní umístění odchovanců domácího oddílu, které uvádíme v celkových výsledcích.
Za podporu turnajů je třeba poděkovat celé řadě spolupracovníků, zejména městu Soběslav, TJ Spartak Soběslav, Městské policii Soběslav, RSST Tábor, JčKSST České Budějovice, dále sponzorům, kteří věnovali ceny za umístění – DDM Tábor, Jednota OD Tábor, EFKO CZ s.r.o. Veselí n. Luž., Sapservis s.r.o. Soběslav, Reklamní studio MN Tábor, Comett Plus s.r.o. Tábor a České dráhy a.s.

Výsledky turnaje ZDE

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - prosinec 2014


 

Sezóna stolních tenistů DDM Soběslav skončila


Po střídavých úspěších v dlouhodobých soutěžích mužů se stolní tenisté DDM Soběslav v závěru sezóny polepšili hlavně v mládežnických kategoriích. Starší žáci Tomáš Hložek, Petr Novotný a Táňa Vodáková se stali členy Sportovního centra mládeže, které zahájilo svoji činnost koncem dubna v Českých Budějovicích s podporou dotace z České asociace stolního tenisu. Mají zde příležitost kvalitního tréninku s nejlepšími spoluhráči z kraje pod vedením zkušených trenérů, což by se mělo příznivě odrazit na růstu jejich výkonnosti.
Na krajských přeborech staršího žactva dne 27.4. v herně Sokolu České Budějovice obsadil Tomáš Hložek 3. místo, Petr Novotný 4. místo a Táňa Vodáková  5.-8. místo. Na posledním turnaji sezóny TOP dne 1.5. v Kaplici vyhrála Táňa Vodáková kategorii starších žákyň, Petr Novotný byl  4. a Tomáš Hložek 5. V dlouhodobém pořadí bodovacích turnajů mládeže tak Tomáš Hložek obsadil v sezóně 2013/2014 2. místo, Petr Novotný 3. místo a Táňa Vodáková také 3. místo.  Oba chlapci si vybojovali právo postupu na Mistrovství ČR jednotlivců, které se konalo 10.-11.5. v Hluku u Uherského Hradiště. Na něm oba získali body do žebříčku ČR, když vyhráli aspoň jedno utkání. To jim zajistí 1. a 2. místo v krajském žebříčku starších žáků pro sezónu 2014-2015, což byl cíl letošní sezóny.
Mladší žactvo mělo na konci sezóny dva krajské turnaje,  4.5. v Kaplici a 18.5. na Sokolu České Budějovice. Na nich se žáci umístili uprostřed startovního pole (Hájíček Lukáš 9.-16. v Kaplici, Holub Martin a Megis Broňa postoupili vždy ze skupiny, Dobiáš Ladislav vyhrál na obou turnajích soutěž útěchy, Holubová Tereza se v útěše umístila na 2. a 3. místě). Tyto výsledky naznačují, že šance na dobré umístění sice existuje, ale ve stále se lepšící krajské konkurenci bude těžké se prosadit.
Tréninky všech kroužků stolního tenisu (muži, starší žáci, začátečníci) byly v DDM Soběslav ukončeny na konci května 2014. Pouze mladší žáci, kde spolu trénují hráči ze Soběslavi a Veselí nad Lužnicí, měli v červnu závěrečný turnaj sezóny s rodiči, ze kterého je přiložená fotografie. Na ní jsou zleva:  Bartáková Nela, Malecha Daniel (oba Veselí n.Luž), Holubová Lucie (Soběslav), Málek Lukáš (Veselí), Megis Bronislav, Holub Martin, Holubová Tereza (všichni Soběslav), Dobiáš Ladislav (Veselí).

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska a Veselsko - červenec 2014


 

Závěr sezóny stolních tenistů DDM Soběslav


Družstva DDM Soběslav bojovala v sezóně 2013/2014 se střídavými úspěchy: A-družstvo mužů v Jihočeské divizi obsadilo těsně 2. místo (sestava Krahulec Petr, Matějů Václav, Peterka Ondřej, Soucha Jan), když s vedoucím Sokolem České Budějovice odešlo dvakrát poraženo a prohrálo tak postup do 3. národní ligy. Družstva B v Krajském přeboru a D v Krajské soutěži obsadila předposlední místa a sestupují o soutěž níž. Nemilým překvapením je to zejména u B-družstva (sestava Pražák Arnošt, Janovský Dušan, Barták Kamil, Peterka Vladimír), zatímco u mladíků z D-družstva (sestava Hložek Tomáš, Novotný Petr, Šimota Dominik a Pešek Ondřej, doplněná staršími hráči Novotný Martin, Hložek Pavel) se se sestupem víceméně počítalo. Rovněž mladé družstvo žen v sestavě Vodáková Táňa, Michálková Jana, Pazderová Klára, Truhlářová Helena a Novotná Eliška bylo v divizi žen spíše na zkušené a obsadilo poslední místo. Pouze družstva mužů C v Krajské soutěži (sestava Sechovec Vít, Vondruška Filip, Vondruška Oldřich, Holub Josef, Klabík Vilém) a E v Okresním přeboru (sestava Cvach Jiří, Sedlický Jaroslav, Matějů Petr, Šustr Michal, Šíma Zdeněk) uhájila nesestupová místa v polovině tabulky a mohou si zahrát tyto soutěže i v příští sezóně.
Větší radost nám dělají členové oddílu v mládežnických kategoriích. Na krajských přeborech mladšího žactva 2. 3. v Českých Budějovicích obsadila Holubová Tereza 9.-12.místo, Holubová Lucie 13.-16.místo, chlapci se umístili ve druhé polovině startovního pole. Na turnaji staršího žactva 16. 2.  ve Vyšším Brodě obsadil Hložek Tomáš 1. místo, spolu s Petrem Novotným vyhrál i čtyřhru. Novotný Petr zase obsadil 2. místo 6. 4. na turnaji v Českých Budějovicích. Tito hráči spolu s Táňou Vodákovou a Dominikem Šimotou bojují o účast v krajských TOP 10 v kategorii staršího žactva a dorostu, kde mají šance umístit se na předních místech v Jihočeském kraji.
Závěrečného turnaje sezóny se dne 29. 3. v DDM Soběslav zúčastnilo 22 hráčů a hráček. Ve dvouhře zvítězil Peterka Ondřej před Pražákem Arnoštem, 3.-4. byli Vondruška Filip a Novotný Martin. V soutěži útěchy zvítězil Barták Kamil před Lachoutem Jaroslavem z VS Tábor. Čtyřhru vyhráli Peterka Ondřej a Holub Josef před dvojicí Pražák Arnošt-Barták Kamil, 3.-4. byli Vondruška Filip-Lachout Jaroslav a Vondruška Oldřich-Klabík Vilém. Stolní tenisté také vyhodnotili letošní nepříliš úspěšnou sezónu a konstatovali, že v příští sezóně nastanou v oddíle značné změny. Část hráčů A, B a E družstva odchází do jiných oddílů, takže snížíme počet družstev v dlouhodobých soutěžích a spolehneme se zejména na vlastní odchovance. S podporou nového vedení DDM Soběslav, měst Soběslav a Veselí nad Lužnicí, sponzorů Jednota COOP Tábor, Sapservis s.r.o. Soběslav, EFKO CZ s.r.o. Veselí n.Luž. a dalších se nám snad podaří uhájit pozice v krajských soutěžích dospělých a mládeže i v dalších letech.

Účastníci závěrečného turnaje sezóny 2013/2014 dne 29. 3. 2014 v DDM Soběslav


Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska a Veselsko - květen 2014


 

Turnaje mládeže ve stolním tenisu se po letech konaly v Soběslavi


V sobotu 4.1. a v neděli  5.1. 2014 se konaly ve velkém sále sokolovny TJ Spartak Soběslav krajské bodovací turnaje dorostu a staršího žactva ve stolním tenisu. Pořadatelé z oddílu DDM Soběslav připravili oba turnaje ve vysoké kvalitě obvyklé spíše na celostátní než krajské úrovni.
Turnajů se zúčastnilo 1. den 24 dorostenců a 14 dorostenek, 2. den 39 starších žáků a 20 starších žákyň z celého Jihočeského kraje. K dobré sportovní úrovni přispělo i kvalitní umístění odchovanců oddílu stolního tenisu DDM Soběslav, které uvádíme v celkových výsledcích.
Za podporu turnajů je třeba poděkovat celé řadě spolupracovníků, zejména městu Soběslav, TJ Spartak Soběslav, Městské policii Soběslav, RSST Tábor, JčKSST České Budějovice, dále sponzorům, kteří věnovali věcné dary jako ceny za umístění – město Soběslav, Jednota OD Tábor, EFKO CZ s.r.o. Veselí n. Luž., Kajgr a.s. Pneuservis Veselí n. Luž., Sapservis s.r.o. Soběslav, Comett Plus s.r.o. Tábor a České dráhy a.s.
Pořadatelé doufají, že se jim podaří obnovit tradici pořádání krajských turnajů ve stolním tenisu ve městě Soběslavi, které zde byly naposled pořádány v 80. letech minulého století. Naše mládež si to určitě zaslouží!!!
Výsledky turnajů:

4. 1. 2014 dorostenci

 

4. 1. 2014 dorostenky

 

dvouhra

 

dvouhra

1

Hubáček Filip

Vodňany

 

Brejchová Kateřina

Sokol CB

2

Fencl Tomáš

Orel ČB

 

Tranová Eva

Vyšší Brod

3

Děd Lukáš

Bechyně

 

Bandíková Linda

Vyšší Brod

3

Doležal Ondřej

Dačice

 

Růžičková Lenka

Kovářov

 

čtyřhra

 

čtyřhra

1

Kortus Filip, Doležal Ondřej

Pedagog, Dačice

 

Tranová Eva, Bandíková Linda

Vyšší Brod

2

Fencl Tomáš, Fesl Martin

Orel CB

 

Růžičková Kristýna, Růžičková Lucie

Kaplice

3

Děd Lukáš, Konečný Tomáš

Bechyně, Orel CB

 

Brejchová Kateřina, Růžičková Lenka

Sokol CB, Kovářov

3

Hložek Tomáš, Novotný Petr

Soběslav

 

Vodáková Táňa, Novotná Eliška

Soběslav

 

útěcha

 

útěcha

1

Návara Filip

Nová Ves

 

Nečasová Natálie

Orel CB

 

 

 

 

 

 

5. 1. 2014 starší žáci

 

5. 1. 2014 starší žákyně

 

dvouhra

 

dvouhra

1

Novotný Petr

Soběslav

 

Růžičková Kristýna

Kaplice

2

Hložek Tomáš

Soběslav

 

Bandíková Linda

Vyšší Brod

3

Děd Lukáš

Bechyně

 

Jonášová Johana

Vyšší Brod

3

Fesl Martin

Orel CB

 

Vodáková Táňa

Soběslav

 

čtyřhra

 

čtyřhra

1

Hložek Tomáš, Novotný Petr

Soběslav

 

Kučerová Barbora, Frolíková Lenka

Pedagog CB

2

Fencl Tomáš, Fesl Martin

Orel CB

 

Vodáková Táňa, Michálková Jana

Soběslav, Studená

3

Goldman David, Harenčák Jakub

Vyšší Brod

 

Růžičková Kristýna, Javoříková Veronika

Kaplice, Velešín

3

Mastný Tomáš, Pešek Vojtěch

Studená, Třeboň

 

Růžičková Lucie, Novotná Eliška

Kaplice, Soběslav

 

útěcha

 

útěcha

1

Štarman Robert

Vyšší Brod

 

Procházková Šárka

Vyšší Brod


Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska a Veselsko - Únor 2014 

Stolní tenisté DDM Soběslav v polovině soutěží 2013/2014


V sezóně 2013/2014 má oddíl stolního tenisu DDM Soběslav v dlouhodobých soutěžích Jihočeského kraje celkem 5 družstev: A-družstvo mužů hraje Jihočeskou divizi, aktuálně je na 2. místě a bojuje o postup do 3. národní ligy. B-družstvo hraje Krajský přebor, C a D-družstva Krajskou soutěž, skupina C, družstvo žen Jihočeskou divizi žen. Další E-družstvo mužů hraje Okresní přebor. Tato družstva se umisťují po 1. polovině soutěží většinou v dolní polovině tabulky a chtějí se udržet se v dané soutěži i pro další sezónu 2014/2015. Těžké to budou mít zejména B-družstvo v Krajském přeboru a D-družstvo v Krajské soutěži, která zatím se 2 vítězstvími figurují na předposledním 11. místě tabulky.
Základem kvalitní činnosti oddílu je mládež ve všech kategoriích – dorost, starší a mladší žactvo. Odchovancům oddílu patří v okresu i kraji čelná místa v kategoriích jednotlivců. Mladší žáci se v roce 2013 zúčastnili krajských turnajů 20.10. ve Strakonicích, 3.11. v Kovářově a 15.12. ve Vodňanech. Zde dosáhli dobrého umístění zatím v soutěžích útěchy, ve Strakonicích byla 1. Tereza Holubová, 2. Bronislav Megis, v Kovářově byli 3. opět Tereza Holubová a Broňa Megis.
Větších úspěchů dosáhli naši mladší žáci na okresních přeborech dne 30.11.2013 v Táboře. Zde obsadili členové oddílu DDM Soběslav 1. a 2. místa ve všech kategoriích: soutěž mladších žáků vyhrál Lukáš Hájíček, 2. Bronislav Megis, soutěž mladších žákyň 1. Aneta Megisová, 2. Lucie Holubová, soutěž starších žáků 1. Tomáš Hložek, 2. Petr Novotný, soutěž starších žákyň a dorostenek: 1. Táňa Vodáková, 2. Eliška Novotná, soutěž dorostenců: 1. Tomáš Hložek, 2. Dominik Šimota, 3. Petr Novotný, soutěž mužů: 1. Ondřej Peterka, 2. Arnošt Pražák, soutěž žen: 3. Táňa Vodáková, 4. Eliška Novotná. 1. a 2. místa obsadili naši borci i ve čtyřhrách.
Na krajském turnaji starších žáků 1.12.2013 v Českých Budějovicích se umístil na 2. místě Tomáš Hložek, 3. byl Petr Novotný, 9.-16. Lukáš Hájíček. Ve starších žákyních obsadila 1. místo Táňa Vodáková, 5.-8. místo Eliška Novotná. Podobná umístění dosahovali naši členové v Jihočeském kraji v průběhu celého roku 2013 na turnajích staršího žactva a dorostu.
Naši hráči se pravidelně účastní také bodovacích turnajů ČR v kategoriích starší žactvo a dorost. Na turnaji v Ostravě dne 6.10. dosáhl výborného výsledku Petr Novotný, když postoupil z kvalifikace do hlavní soutěže, kde se umístil na 25.-32. místě. Posledního turnaje 17.11. v Hustopečích se zase zúčastnili Tomáš Hložek a Táňa Vodáková a dosáhli zde dobrého umístění v soutěži útěchy. Tyto výsledky ukazují, že oddílu se vyplácí práce s mládeží, ve které mu rostou zdatní nástupci do krajských, případně republikových, soutěží dospělých.


Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav
pořádá v sobotu a neděli 4.-5. ledna 2014 krajský bodovací turnaj dorostu a staršího žactva.
Místem konání je velký sál sokolovny TJ Spartak Soběslav, začátek po oba dny v 9:00 hodin.
Soutěží se ve dvouhře, útěše a čtyřhře chlapců a dívek,
předpokládá se účast kolem 50 chlapců a 30 dívek z celého Jihočeského kraje.
Oddíl zve všechny zájemce o stolní tenis na atraktivní podívanou, kterou určitě stojí za to vidět !!!

 

Mladší žáci DDM Soběslav: zleva Lucie Holubová, Tereza Holubová, Nela Bartáková, Lukáš Málek, Bronislav Megis, Aneta Megisová a Martin Holub.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska a Veselsko -Leden 2014


 

Úspěšný závěr sezóny 2012-13 stolních tenistů DDM Soběslav


Dlouhodobé soutěže stolních tenistů skončily v Jihočeském kraji v dubnu 2013. Celkem 5 družstev stolních tenistů DDM Soběslav, ve kterých hrají společně hráči ze Soběslavi a Veselí nad Lužnicí, dosáhlo velmi dobrých výsledků. A-družstvo v sestavě Petr Krahulec, Václav Matějů, Ondřej Peterka, Dušan Janovský podpořené Arnoštem Pražákem a Vítem Sechovcem obsadilo v Jihočeské divizi výborné 2. místo, když celou sezónu bojovalo o postup do III. národní ligy. Klíčová utkání s vítězným TJ Libín Prachatice B však družstvo prohrálo, takže k postupu mu nakonec chybělo získat 6 bodů.
Družstvo DDM Soběslav B v sestavě Arnošt Pražák, Kamil Barták, Vít Sechovec, Vladimír Peterka a Josef Holub jako nováček Krajského přeboru obsadilo 8. místo a bez problémů udrželo nesestupové pozice. Podobně dopadlo i družstvo DDM C v Krajské soutěži, skupina C. Sestava Oldřich Vondruška, Filip Vondruška, Jaroslav Donát, Pavel Hložek, Beno Schmidt a Josef Holub udržela 7. místo, o kterém rozhodla závěrečnou vítěznou sérií se 4 týmy, které skončily v tabulce za ní (Bechyně B, Nová Bystřice, České Velenice, Sokol Tábor). Družstvo DDM D v sestavě Martin Novotný, Jiří Cvach, Jaroslav Sedlický, Petr Matějů a Michal Šustr obsadilo v Okresním přeboru jako nováček nečekané 4. místo. Ještě více překvapilo družstvo mladých DDM E v Okresní soutěži. Sestava Tomáš Hložek, Dominik Šimota, Petr Novotný, Táňa Vodáková a Eliška Novotná, kterou občas posílili Petr Matějů a Filip Vondruška, obsadila výborné 2. místo a postupuje do Okresního přeboru. Přehledné výsledky všech týmů jsou uvedeny na oddílových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.cz/.
Žáci DDM Soběslav dosáhli v roce 2013 výborných výsledků v kategoriích ml. a st.žactva a dorostu. Na krajských přeborech družstev starších žáků obsadilo družstvo v sestavě Petr Novotný, Tomáš Hložek a Ondřej Diviš 3. místo, na stejných přeborech družstev dorostu obsadilo stejné družstvo posílené o Dominika Šimotu opět 3. místo. Ještě lépe dopadli žáci a žákyně v individuálních krajských soutěžích. Na turnaji ml.žactva dne 13.1. v Kovářově obsadili 1. místo Tomáš Hložek a Táňa Vodáková, útěchu zde vyhrála Eliška Novotná. Na turnaji st.žactva dne 17.2. v herně Sokola České Budějovice obsadil 1. místo Tomáš Hložek, 2. místo Petr Novotný a Táňa Vodáková. Dominik Šimota se spoluhráčem Kadlecem z Prachatic vyhráli čtyřhru, dvojice Hložek-Novotný zde byla druhá. Konečně na Krajských přeborech ml.žactva dne 31.3. na Pedagogu České Budějovice vyhrál Petr Novotný jednotlivce a spolu s Tomášem Hložkem i čtyřhru. Na Krajských přeborech st. žactva dne 7.4. tamtéž obsadila 2. místo Táňa Vodáková a dvojice Hložek-Novotný, 3. místo pak Tomáš Hložek ve dvouhře a Táňa Vodáková i Eliška Novotná ve čtyřhře, každá s jinou spoluhráčkou. Úspěch pak završila dvojice Hložek-Vodáková 3. místem ve smíšené čtyřhře. Dosažené výsledky ukazují, že žactvo DDM Soběslav pod vedením trenéra Vladimíra Peterky patří ve svých kategoriích do špičky Jihočeského kraje a také na celostátní úrovni nejsou jeho výsledky zcela zanedbatelné (na žebříčku ČR ml.žákyň je Táňa Vodáková 22., v ml.žácích je Tomáš Hložek 56. a Petr Novotný 62.). Uvidíme, jak si naši hráči povedou příští sezónu ve vyšší kategorii staršího žactva či Dominik Šimota v kategorii dorostu.
Oddílového turnaje DDM Soběslav se na závěr sezóny dne 6.4. zúčastnilo celkem 24 hráčů a hráček. Zvítězil nestárnoucí Arnošt Pražák před Vendulou Tenglovou z El Niňo Praha, 3. místo obsadili Ondřej Peterka a Vít Sechovec. Čtyřhru vyhráli Pražák-Barták před dvojicí  Sechovec-Peterka Vladimír, útěchu Jan Smolík z Kardašovy Řečice před Kamilem Bartákem. Účastníci hodnotili turnaj jako zdařilou tečku za úspěšnou sezónou soběslavských stolních tenistů. Na závěr je třeba poděkovat sponzorům Jednota COOP Tábor, Kajgr Pneu Veselí n.Luž., AAS Gold Veselí n.Luž., Sapservis Soběslav a Reklamní studio MN Tábor za poskytnutí věcných cen do turnaje a vedení DDM Soběslav, jmenovitě paní Danuši Macháčkové a Jarce Kohoutové, za vytvoření ideálních tréninkových podmínek v soběslavském Domečku.


Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska a Veselsko - Květen 2013

 


 

Hráči DDM Soběslav opanovali okresní přebory žactva i dospělých

Na okresních přeborech RSST Tábor konaných dne 8.12. v herně TJ VS Tábor zvítězili členové DDM Soběslav ve všech kategoriích. Výsledky přeborů: dospělí jednotlivci - muži čtyřhra 1. Peterka Ondřej DDM Soběslav 1. Janovský - Pražák DDM Soběslav 2. Lehně Václav ml. VS Tábor 2. Peterka O. - Mrázek T. DDM Soběslav / Oldřichov 3. Pražák Arnošt DDM Soběslav 3. Hložek P. - Peterka Vl. DDM Soběslav Šmahlík Libor VS Tábor Jehně ml. - Šmahlík VS Tábor mládež st. žáci: ml. žáci: 1. Novotný Petr - Soběslav 1. Novotný Petr - Soběslav 2. Hložek Tomáš - Soběslav 2. Hložek Tomáš - Soběslav 3. Malecha Daniel - Veselí n/L 3. Šimota Dominik - Soběslav čtyřhra st. žáci: dorost: 1. Hložek Tomáš - Soběslav 1. Novotný P. / Hložek T. - Soběslav 2. Novotný Petr - Soběslav 2. Šimota D. / Vojta Lukáš - Soběslav/Veselí n/L 3. Šimota Dominik - Soběslav 3. Malecha D. / Zeman Michal - Veselí n/L ml. žákyně: jednotlivci čtyřhra: 1. Vodáková Táńa - Soběslav 1. Vodáková / Holubová Tereza - Soběslav 2. Holubová Tereza - Soběslav 2. Holubová Lucie / Bartáková - Soběslav 3. Holubová Lucie - Soběslav Naši mladí opět dokázali, že jsou na špičce okresu Tábor i Jihočeského kraje. Na turnaji staršího žactva ve Vodňanech, který se konal 9.12., předvedla výborné výkony především Táňa Vodáková, pozadu ale nezůstali ani chlapci. Výsledky: Dvouhra st. žákyně: 2. Vodáková Táňa Čtyřhra st. žákyně: 1. Vodáková Táňa / Blašková Zdena (Soběslav / Prachatice) Dvouhra st. žáci: 3. Šimota Dominik 5.-8. Hložek Tomáš Čtyřhra st. žáci: 3. Hložek Tomáš / Novotný Petr

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav

--------------------------------------------------------------------------------

Vstup stolních tenistů DDM Soběslav do nové sezóny 2012-13 se vydařil

Společná družstva stolních tenistů ze Soběslavi a Veselí nad Lužnicí hrající pod hlavičkou DDM Soběslav úspěšně vstoupila do nové sezóny 2012/13. Sezóna to bude velmi náročná, neboť oddíl přihlásil do dlouhodobých soutěží poprvé 5 družstev. Kvůli zajištění výkonnostního růstu našich žáků je potřebné, aby hráli dlouhodobou soutěž v mužské kategorii, proto bylo přihlášeno družstvo DDM Soběslav E do Okresního přeboru II. třídy. A družstvo ve složení Václav Matějů, Ondřej Peterka, Dušan Janovský a Vít Sechovec (přestup z TJ Spartak Sezimovo Ústí) vede po 5 kolech tabulku Jihočeské divize bez ztráty bodu. Postupně porazilo na domácích stolech týmy ZD Pojbuky 10:5, Orel České Budějovice 10:5, Sokol Přídolí 10:4, venku pak týmy SKST Týn nad Vltavou 10:3 a TJ Blatná 10:8. Jeho oporou je loni ještě dorostenec Ondra Peterka, který se 14 vyhranými a 2 prohranými zápasy má úspěšnost 87,5%. Družstvo podporuje nestárnoucí Arnošt Pražák z B-týmu, který si udržuje v divizi vysokou úspěšnost 55,5% (5 výher, 4 prohry). B družstvo hrající v sestavě Arnošt Pražák, Kamil Barták, Josef Holub a Vladimír Peterka postoupilo do Krajského přeboru, druhé nejvyšší soutěže Jihočeského kraje. Zde se udržuje solidní bilanci 2 výher a 3 porážek, v předehrávce 6.kola porazilo Sokol Strakonice A 10:1. Podobně si vede C družstvo jako nováček Krajské soutěže. Sestava Beno Schmidt, Oldřich Vondruška, Pavel Hložek a Jaroslav Donát podporovaná Filipem Vondruškou zatím vydřela 2 výhry a utrpěla 3 porážky. Přitom hráči Schmidt a Vondruška st. stíhají výrazně podpořit i B-tým na jeho cestě k záchraně v Krajském přeboru. D družstvo v sestavě Martin Novotný, Jiří Cvach, Jaroslav Sedlický, Petr Matějů a Michal Šustr si v Okresním přeboru I.třídy udržuje s 5 výhrami a 1 prohrou výborné 3. místo, přestože je v soutěži nováčkem. Podobně si stojí E družstvo v žákovské sestavě Dominik Šimota, Petr Novotný, Tomáš Hložek a Táňa Vodáková v Okresním přeboru II. třídy, kde se 4 výhrami, 1 remízou a 2 prohrami obsazuje solidní 4. místo. Ukazuje se, že naši žáci dokáží hrát s dospělými soupeři nejen vyrovnané, ale často i vítězné zápasy. Přehledné výsledky všech týmů jsou uvedeny na oddílových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Naše žactvo dosáhlo výborných výsledků také na krajských bodovacích turnajích mládeže. Na turnaji mladších žáků v Kaplici obsadil Tomáš Hložek ve dvouhře 1. místo a Petr Novotný a Táňa Vodáková 3.-4. místo. Na turnaji starších žáků v Týně nad Vltavou obsadil 3.-4. místo Dominik Šimota ve dvouhře a Novotný-Hložek ve čtyřhře. Na turnaji mladších žáků ve Strakonicích vyhráli Hložek s Novotným čtyřhru, ve dvouhře obsadili 3.-4. místo Hložek a Vodáková. Výborné umístění dosáhla Táňa Vodáková na turnaji dorostu ve Strakonicích. Ve dvouhře se probojovala až do finále, kde prohrála s favorizovanou Zdenou Blaškovou z Prachatic, a obsadila tak konečné 2.místo. Chlapci se na tomto turnaji umístili na 9.-16 místě. Dobré výsledky v soutěžích útěchy dosáhli žáci Šimota, Hložek, Novotný a Vodáková i na republikovém bodovacím turnaji st. a ml.žactva v Praze. Získali tak další body pro umístění na republikovém i krajském žebříčku, což jim umožňuje výhodné nasazení na následujících krajských turnajích. Z úvodních výsledků je patrné, že stolní tenisté DDM Soběslav mají nakročeno do sice náročné, ale úspěšné sezóny. V ní bude A-tým bojovat o postup do 3.národní ligy, B a C-tým o udržení v krajských soutěžích a D a E-tým o postup v okresních soutěžích. Dále by se naši mladí odchovanci Dominik Šimota, Petr Novotný, Tomáš Hložek a Táňa Vodáková měli umístit ve svých kategoriích (mladší a starší žactvo) ve špičce Jihočeského kraje.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Veselsko - prosinec 2012

--------------------------------------------------------------------------------

Závěr sezóny 2011-12 se stolním tenistům DDM Soběslav vydařil

Velmi dobrých výsledků v dlouhodobých soutěžích dosáhla 4 družstva stolních tenistů DDM Soběslav, ve kterých hrají společně hráči ze Soběslavi a Veselí nad Lužnicí. A-družstvo v sestavě Václav Matějů, Ondřej Peterka, Ladislav Frydrych a Dušan Janovský obsadilo v Jihočeské divizi solidní 4. místo, což na začátku soutěže čekal málokdo. Pokud se do další sezóny podaří tým posílit, je šance bojovat o postup do III. národní ligy, kterou družstvo hrálo v minulých dvou letech. Družstvo DDM Soběslav B v sestavě Arnošt Pražák, Kamil Barták, Josef Holub a Vladimír Peterka zvítězilo v Krajské soutěží, sk. C a postupuje do Krajského přeboru. Družstvo DDM C v sestavě Oldřich Vondruška, Pavel Hložek, Beno Schmidt a Jaroslav Donát se v Okresním přeboru umístilo na pěkném 2. místě. Protože vítěz TJ Spartak Sez. Ústí B nechce postoupit, vybojovalo si právo postupu do Krajské soutěže. Družstvo DDM D v sestavě Martin Novotný, Petr Matějů, Jaroslav Sedlický a Michal Šustr zvítězilo v Okresní soutěži a postupuje do Okresního přeboru. Přehledné výsledky všech týmů jsou uvedeny na oddílových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Žáci DDM Soběslav dosáhli velmi dobrých individuálních výsledků. Na krajských přeborech družstev starších žáků 2011/12 dne 22.1.2012 v Českých Budějovicích zvítězilo družstvo v sestavě Dominik Šimota, Petr Novotný, Tomáš Hložek a vybojovalo si právo postupu na Mistrovství ČR. Žákyně Táňa Vodáková a Eliška Novotná skončily v kraji na 2. místě. MČR se chlapci zúčastnili v Ostravě dne 31.3.2012 a obsadili zde v silné konkurenci 15. místo ze 16 účastníků. Na celostátním turnaji ml.žáků ve Vlašimi dne 17.3.2012 získali body za umístění ml.žáci Tomáš Hložek a Petr Novotný a ml.žákyně Táňa Vodáková. Konečně na MČR ml. žáků dne 12.5.2012 ve Skutči obsadil Tomáš Hložek 5.-8. místo v soutěži útěchy. To jim pomohlo k umístění na 1. a 4. místě krajského žebříčku ml.žáků (Hložek, Novotný) pro novou sezónu 2012-13, případně na 3. místě krajského žebříčku ml.žákyň (Vodáková). Silně obsazeného oddílového turnaje DDM Soběslav se na závěr sezóny dne 21.4. zúčastnilo celkem 36 hráčů. Zvítězil Petr Leština (SC Kremsmünster) před Filipem Korbelem (DDM Kotlářka Praha), oba bývalí hráči DDM Soběslav. Na 3. místě se umístili Jiří Leština (SC Kremsmünster) a Libor Dunovský (SKST Týn nad Vltavou). Čtyřhru vyhráli bratři Leštinové před domácí dvojicí Ondřej Peterka - Ladislav Frydrych. Současné výsledky stolních tenistů DDM Soběslav jsou příslibem pro nadcházející sezónu 2012-13, kdy by se měli pokusit své umístění v kraji i republice udržet či ještě zlepšit. K tomu jim vedení DDM Soběslav vytváří ideální tréninkové podmínky, za které členové oddílu děkují především paní Daně Macháčkové a Jarce Kohoutové.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Veselsko - květen 2012

--------------------------------------------------------------------------------

Informace z Domečku

Výborné výsledky dosáhli mladí stolní tenisté DDM Soběslav na Krajských přeborech družstev staršího žáctva dne 22.1.2012 v Českých Budějovicích. Družstvo chlapců v sestavě Dominik Šimota, Petr Novotný a Tomáš Hložek se stalo krajskými přeborníky, když v napínavém finále porazilo 4 : 3 družstvo TJ Orel České Budějovice. Družstvo děvčat v sestavě Táňa Vodáková a Eliška Novotná obsadilo zcela nečekaně 2. místo, když prohrálo až ve finále s TJ Libín Prachatice 3 : 1. Obě družstva by měla jet reprezentovat Jihočeský kraj na Mistrovství ČR družstev st.žactva dne 31.3. do Ostravy. I když zde mají v těžké konkurenci minimální šanci na úspěch, určitě získají cenné zkušenosti potřebné k jejich dalšímu výkonnostnímu růstu.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - březen 2012

--------------------------------------------------------------------------------

Úspěchy stolních tenistů DDM Soběslav v polovině soutěží

Velmi dobrými výsledky v dlouhodobých soutěžích se mohou pochlubit 4 družstva stolních tenistů DDM Soběslav. A-družstvo obsadilo po 1.polovině soutěže v Jihočeské divizi velmi pěkné 3. místo, což na začátku soutěže čekal málokdo. Přitom na vedoucí tým TJ Sokol Studená A ztrácí pouhé 2 body, což umožňuje bojovat o návrat do III. národní ligy, kterou DDM A hrálo předchozí dvě sezóny. Družstvo DDM B v Krajské soutěží, sk. C zatím nepoznalo hořkost porážky a je se 33 body na 1. místě. Družstvo DDM C v Okresním přeboru je na 2. místě 2 body za vedoucím TJ Spartak Sez. Ústí B, rovněž družstvo DDM D je v Okresní soutěži, sk. B na 2. místě 2 body za vedoucím Sokolem Tábor B. Tyto výhodné výchozí pozice otvírají možnost bojovat o postup do vyšších soutěží, pokud si hráči všech tří týmů udrží svoji výkonnost i ve 2.polovině soutěží. Stolní tenisté DDM Soběslav dosáhli také dobrých individuálních výsledků. Na okresních přeborech 2011/12 zvítězil v kategorii mužů věkem stále ještě dorostenec Ondřej Peterka, na 2. místě se umístil Dušan Janovský, na 3. místě Arnošt Pražák. Na celostátních turnajích dorostu a ml.žáků v Hustopečích, Valticích, Hluku a Vracově získali body za výsledky dorostenec Ondřej Peterka, ml.žák Tomáš Hložek a ml.žákyně Táňa Vodáková. To jim pomohlo k aktuálnímu umístění na 2. místě krajského žebříčku dorostu (Peterka), případně na 5. místě krajského žebříčku ml.žactva (Hložek, Vodáková). Výborných výsledků dosáhli naši mladší žáci na krajských přeborech jednotlivců dne 15.1.2012 v Českých Budějovicích. Ve dvouhře získali 3.-4. místo ml. žáci Tomáš Hložek a Petr Novotný, stejně jako ml.žákyně Táňa Vodáková. Ve čtyřhře ml.žáků byla na 3.-4. místě dvojice Novotný-Hložek, ve čtyřhře ml.žákyň získaly stejné umístění Táňa Vodáková s Eliškou Novotnou. Úspěšné tažení na krajských přeborech potvrdily dvojice Hložek-Vodáková a Novotný-Novotná umístěním na 3.-4. místě ve smíšené čtyřhře. Tyto úspěchy jsou výsledkem dlouhodobé kvalitní práce s mládeží v oddíle DDM pod vedením trenérů Vladimíra Peterky a Martina Novotného, stejně jako výborných tréninkových podmínek, které nám poskytuje vedení DDM Soběslav, jmenovitě paní ředitelka Dana Macháčková a Jarka Kohoutová. Naše úspěšné ml.žactvo na krajských přeborech dne 15.1.2012 v Českých Budějovicích. Zleva Táňa Vodáková, Tomáš Hložek, Eliška Novotná a Petr Novotný.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - únor 2012

--------------------------------------------------------------------------------

Stolní tenisté DDM Soběslav úspěšně zahájili novou sezónu

Do nové sezony stolního tenisu 2011/2012 v Jihočeském kraji se úspěšně zapojila také družstva DDM Soběslav. A družstvo ve složení Václav Matějů, Ladislav Frydrych, Dušan Janovský, Ondřej Peterka a Jiří Strouhal (střídavý start z TJ VS Tábor) okusilo v 1. kole Jihočeské divize porážku 3:10 s týmem Jiskra Bechyně A. Ve 2. a 3.kole se však v plné síle projevila posila ze zahraničí Ladislav Frydrych (dlouhodobě hrál oberligu v Horním Rakousku za oddíl Union Ried - nyní 20. místo v krajském žebříčku mužů), který dovedl družstvo k vítězstvím nad týmy TJ Jiskra Třeboň A 10:5 a Orel České Budějovice A 10:4. B družstvo hrající v sestavě Arnošt Pražák, Kamil Barták, Vladimír Peterka a Josef Holub prozatím kráčí Krajskou soutěží, skupina C bez ztráty kytičky se 3 výhrami nad Sokolem Lodhéřov A 10:8, TJ Nová Včelnice A 10:2 a TJ Vodní Stavby Tábor B 10:1. Dobrou posilou se zdá být hráč Beno Schmidt, který se přistěhoval ze severních Čech do Plané nad Lužnicí. Do hry se ještě nezapojil junior Filip Vondruška, který po loňských dobrých výkonech v A i B družstvu skončil na 71-100 místě krajského žebříčku mužů. C družstvo v sestavě Oldřich Vondruška, Pavel Hložek, Beno Schmidt a Kamil Barták si v Okresním přeboru prozatím poradilo s týmy SK Oldřichov A 11:7, Sokol Sudoměřice u Bechyně A 12:6 a remizovalo se Sokolem Sudoměřice u Tábora A 9:9. Za hráče působící v B-týmu Schmidta a Bartáka zaskakují členové D-týmu Petr Matějů, Jaroslav Sedlický a Dominik Šimota, kteří se zapojili do všech utkání (Šimota hrál s Oldřichovým a Matějů, Sedlický s oběma Sudoměřicemi). Úspěšně kráčí Okresní soutěží i naše D družstvo v sestavě Martin Novotný, Jaroslav Sedlický, Petr Matějů a Michal Šustr (přestoupil z TJ VS Tábor). Dosud porazilo 10:8 mužstvo Olympia Dlouhá Lhota A, dále 10:8 SK Mezno a ve 3. utkání 14:4 Vlásenice-Padařov B. Do hry se zapojili rovněž naši mladší žáci Petr Novotný a Tomáš Hložek, kteří se podíleli na vítězství nad SK Mezno a "žákovská" sestava Dominik Šimota, Petr Novotný, Tomáš Hložek a Táňa Vodáková, která porazila "staré pány" z Padařova. Naši mladší a starší žáci dosáhli dobrých výsledků také na krajských turnajích mládeže. Na turnaji mladších žáků v Českých Budějovicích a Kaplici obsadili 3.-4. místo ve čtyřhře Petr Novotný a Tomáš Hložek. Mezi jednotlivci Eliška Novotná obsadila 9.-12. místo a Petr Novotný, Tomáš Hložek a Táňa Vodáková obsadili shodně 5.-8. místo. V Týně nad Vltavou na turnaji starších žáků se opět blýskli úspěchem v podobě 2. místa ve čtyřhře Novotný a Hložek, na 3.-4. místě skončil Dominik Šimota se spoluhráčem ze Strakonic. V soutěži jednotlivců se mezi 8 nejlepších probojovali Novotný, Hložek i Šimota. Táňa Vodáková na tomto turnaji obsadila 9.-12. místo. V kategorii dorostu hájil naše barvy na turnaji v Týně nad Vltavou hráč Ondřej Peterka, když obsadil 3.-4. místo mezi jednotlivci a 2. místo ve čtyřhře se spoluhráčem Pavlem Kortusem ml. z SK Pedagog ČB. Ondřej Peterka se účastnil i celostátního turnaje Prague Open dorostu, kde vybojoval 34. místo v konkurenci více než 140 hráčů z celé republiky. Na krajském turnaji mužů v Týně nad Vltavou nás opět reprezentoval Ondřej Peterka, který se zde blýskl 3.-4. místem ve čtyřhře se spoluhráčem Liborem Dunovským z SKST Týn nad Vltavou . Pavel Kortus ml. a Ondřej Peterka obsadili 2. místo na turnaji dorostu v Týně nad Vltavou Z úvodních výsledků je patrné, že stolní tenisté DDM Soběslav mají nakročeno do úspěšné sezóny, ve které by se zejména naši mladí odchovanci měli umístit ve svých kategoriích (mladší a starší žactvo, dorost) na špičce Jihočeského kraje.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - Listopad 2011

--------------------------------------------------------------------------------

Závěr sezóny stolních tenistů DDM Soběslav

Závěr sezóny 2010/2011 mohou stolní tenisté DDM Soběslav hodnotit jako úspěšný. A-družstvo se udrželo v Jihočeské divizi, kde obsadilo 9. místo s 8 výhrami a 14 porážkami. Sestava Václav Matějů, Arnošt Pražák, Ondřej Peterka, Dušan Janovský a Pavel Kortus ml. (střídavý start z TJ Pedagog CB) však pro příští sezónu není jistá a bez kvalitních posil bude udržení účasti v divizi velmi složité. Úspěšně si v závěru sezóny 2010/2011 vedla družstva DDM Soběslav B v Krajské soutěži a hlavně DDM Soběslav C v Okresním přeboru. B-družstvo se v sestavě Dušan Janovský, Vladimír Peterka, Kamil Barták, Josef Holub a Filip Vondruška umístilo na solidním 5. místě se 13 výhrami a 9 porážkami, když v napínavém závěru neudrželo výborné 2. místo po první polovině soutěže. C-družstvo v sestavě Oldřich Vondruška, Filip Vondruška, Pavel Hložek, Jiří Cvach a Antonín Pánek se stalo okresními přeborníky s 18 výhrami a 2 remizami, těsně před Sokolem Tábor A, který měl bilanci 18 výher, 1 remiza a 1 porážka. Vzhledem k účasti B družstva v krajské soutěži však nevyužije své právo postupu, neboť pro dva týmy v jedné soutěži oddíl nemá dostatek hráčů. S úspěšnou sezónou se stolní tenisté DDM Soběslav rozloučili na oddílovém turnaji dne 16. dubna 2011, za účasti 30 spoluhráčů z okresu Tábor a dalších pozvaných hráčů. Ozdobou turnaje byla účast našich bývalých hráčů Petra Leštiny a Filipa Korbela ml., kteří hráli v letech 2008 - 2010 za DDM Soběslav 3. národní ligu. Na turnaji překvapili bratři Jan a Tomáš Smolíkové z Kardašovy Řečice, kteří, ač hráči okresního přeboru JH, zle potrápili hráče krajských soutěží. Rovněž potěšila účast našich mladších žáků a žákyň (Tomáš Hložek, Dominik Šimota, Petr Novotný, Eliška Novotná a Táňa Vodáková), kteří svými výkony získali uznání od svých mnohem starších spoluhráčů. Výsledky závěrečného turnaje sezóny 2010/2011 hraného dne 16. 4. v DDM: Dvouhra muži 1. Leština Petr (SC Kremsmünster) 2. Korbel Filip ml. (Kotlářka Praha) 3. Korbel Filip st. (Golf club Nová Bystřice) Kortus Pavel ml. (Pedagog České Budějovice) Čtyřhra muži 1. Leština Petr - Kortus Pavel ml. 2. Peterka Ondřej - Korbel Filip ml. 3. Korbel Filip st. - Posekaný Tomáš Barták Kamil - Holub Josef Útěcha muži 1. Barták Kamil (DDM Soběslav) 2. Janovský Dušan (DDM Soběslav) Aktuální informace o dění v oddíle najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Poděkování patří vedle měst Soběslav a Veselí n. Luž. především mateřskému DDM Soběslav, který nám poskytuje dostatek času a prostoru pro tréninky i soutěžní utkání.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - květen 2011

--------------------------------------------------------------------------------

Stolní tenisté DDM Soběslav v poločase

Oddíl stolního tenisu DDM Soběslav zahájil sezónu 2010/2011 účastí A-družstva v Jihočeské divizi, B-družstva v Krajské soutěži, C-družstva v Okresním přeboru a D-družstva v Okresní soutěži. A-družstvo v sestavě Arnošt Pražák, Václav Matějů, Ondřej Peterka, Petr Bečka, Dušan Janovský a Pavel Kortus (střídavý start z TJ Pedagog České Budějovice) obsadilo po 1. polovině Jihočeské divize 9. místo se 4 vítězstvími a 7 porážkami. Mrzí zejména domácí porážka 8 : 9 s týmem Orel České Budějovice, kterou po namáhavém více než 4-hodinovém boji zpečetila těsná prohra 2-3 dvojice Matějů-Peterka ml. se soupeři Majer-Škopek. Velmi dobře si vedou družstva DDM B v Krajské soutěži a DDM C v Okresním přeboru. B-družstvo v sestavě Kamil Barták, Dušan Janovský, Vladimír Peterka, Josef Holub a Antonín Pánek se v polovině soutěže umístilo na lichotivém 2. místě se 9 vítězstvími a 2 porážkami, když prohrálo pouze s vedoucí Jiskrou Třeboň B 6 : 9 a překvapivě také 2 : 9 s Jiskrou Bechyně B. Největší podíl na těchto dobrých výsledcích má Dušan Janovský z Veselí nad Lužnicí, který je s 83% na 3. místě úspěšnosti jednotlivců. C-družstvo v sestavě Oldřich Vondruška, Filip Vondruška, Pavel Hložek, Jiří Cvach a Antonín Pánek obsadilo po 1. polovině okresního přeboru bez porážky 3. místo, když ho předstihla pouze družstva VS Tábor C a Sokol Tábor A, která ovšem mají sehraný vyšší počet zápasů. Vysokou výkonnost prokazuje především nestárnoucí Oldřich Vondruška, který s 95 % obsazuje první příčku úspěšnosti jednotlivců. D-družstvo v okresní soutěži Táborska v sestavě Martin Novotný, Petr Matějů, Jaroslav Sedlický a Luboš Novák obsadilo v polovině okresní soutěže ve skupině A velmi dobré 3. místo a má velkou šanci probojovat se do lepší části nadstavbové soutěže. Ukazuje se, že členové družstva získali v loňské startovací sezóně solidní výkonnost, díky níž své postavení v tabulce stále zlepšují. Stále stoupající výkonnost prokazují naši mladší žáci Dominik Šimota, Petr Novotný a Tomáš Hložek a mladší žákyně Táňa Vodáková a Eliška Novotná. Na krajských přeborech družstev mladších žáků dne 2.1.2011 v Českých Budějovicích družstvo v sestavě Šimota, Novotný, Hložek obsadilo výborné 2. místo. Na krajských přeborech družstev starších žáků dne 9.1.2011 v Prachaticích družstvo ve stejné sestavě obsadilo překvapivě 3. místo, když lepší byly pouze týmy starších žáků Libín Prachatice a Pedagog České Budějovice. V aktuálních krajských žebříčcích mladšího žactva obsazují Petr Novotný 9. místo, Tomáš Hložek 10. místo a Dominik Šimota 12. místo v kategorii ml.žáků, Táňa Vodáková 7. místo a Eliška Novotná 12. místo v kategorii ml. žákyň. Naši žáci navíc nastoupili k několika utkáním D-družstva mužů, kde dosáhli svých prvních vítězství nad dospělými soupeři. zleva: Hložek Tomáš, Šimota Dominik a Novotný Petr Výsledky a tabulky dlouhodobých soutěží a aktuální informace o dění v oddíle najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Členové oddílu děkují za podporu své činnosti zejména mateřskému DDM Soběslav, který nám stále poskytuje výborné tréninkové podmínky.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - únor 2011

--------------------------------------------------------------------------------

Stolní tenisté DDM Soběslav se po dvou letech loučí s 3. národní ligou

Závěr sezóny 2009/2010 nedopadl pro soběslavský stolní tenis příliš dobře. Náš A-tým prohrál ve vyřazovací sérii s družstvem Kavalier Sázava 2 - 0 na utkání a po dvou letech sestupuje z 3. národní ligy do krajské divize. Výsledky jednotlivých utkání dopadly takto: dne 1. 5. Kavalier Sázava - DDM Soběslav 9 - 6 dne 8. 5. DDM Soběslav - Kavalier Sázava 4 - 9 Po prohraném úvodním utkání na stolech soupeře šli naši hráči do utkání dne 8. 5. s cílem vyhrát a vynutit si rozhodující třetí zápas na domácích stolech. Před početným publikem však neunesli tíhu domácího prostředí a po velkém boji prohráli. Nejtěsnějším výsledkem 2-3 jsme prohráli celkem 5 zápasů: čtyřhru v sestavě Korbel Filip ml. - Peterka Ondřej, dále dvouhry Pavel Forman 2x, Arnošt Pražák a Václav Matějů 1x. Tyto porážky byly rozhodující pro celkový výsledek utkání, v případě opačného skóre bychom zápas vyhráli. Náš A-tým tedy sestupuje do krajské divize. Řada hráčů odchází, takže sestavu na přiložené fotografii už těžko někdy v budoucnu spolu uvidíme. S dlouhou sezónou se stolní tenisté DDM Soběslav rozloučili na oddílovém turnaji dne 24. dubna, za účasti 18 spoluhráčů z okresu Tábor a dalších pozvaných hráčů. Ozdobou turnaje byla účast 3 žen hrajících krajskou divizi a také 3 našich mladších žáků (Tomáš Hložek, Dominik Šimota a Petr Novotný), kteří několikrát sklidili potlesk na otevřené scéně od svých mnohem starších spoluhráčů. Výsledky závěrečného turnaje sezóny 2009/2010 hraného dne 24. 4. v DDM Soběslav: Dvouhra muži 1. Fiala Otakar Slavoj České Budějovice 2. Peterka Ondřej VS Tábor / DDM Soběslav (střídavý start) 3. Korbel Filip ml. Slovan J.Hradec / DDM Soběslav (hostování) 4. Tenglová Vendula Orel České Budějovice Čtyřhra muži 1. Peterka Ondřej - Korbel Filip ml. DDM Soběslav 2. Peterka Vladimír - Holub Josef VS Tábor - DDM Soběslav 3. Tenglová Jaroslava - Tenglová Vendula Orel České Budějovice Fiala Otakar - Mikolášková Monika Slavoj České Budějovice - Jiskra Bechyně Útěcha muži 1. Peterka Vladimír VS Tábor 2. Hložek Pavel DDM Soběslav Stolní tenisté DDM Soběslav nebudou zahálet ani mimo hlavní sezónu, tedy v průběhu léta. Žáci a dorostenci se zúčastní několika tréninkových kempů (12.-13.6. a 19.-20.6. v Protivíně, 26.-30.7. v Táboře). Filip Korbel ml. bude reprezentovat Jihočeský kraj na Mistrovství ČR juniorů do 21 let (23.5. Hostinné) a MČR dorostu (5.6. Havířov). Naše mladší žáky přijede na přelomu května a června během tří víkendů trénovat Petr Leština, jeden z nejlepších jihočeských stolních tenistů a bývalá opora DDM Soběslav v národní lize v sezóně 2008/2009. Naši mládež tak chceme co nejlépe připravit na další sezónu, ve které bychom rádi zahájili útok na čelní pozice v kraji v kategorii mladšího žactva. Aktuální informace o dění v oddíle najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Členové oddílu děkují za podporu své činnosti městům Soběslav a Veselí nad Lužnicí, firmě SAPSERVIS s.r.o. a také mateřskému DDM Soběslav, který nám stále poskytuje výborné tréninkové podmínky. Historický snímek A-týmu DDM Soběslav - zleva: Korbel Filip st., Matějů Václav, Forman Pavel, Pražák Arnošt, Peterka Ondřej, Korbel Filip ml.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - červen2010

--------------------------------------------------------------------------------

Stolní tenisté DDM Soběslav bojují o udržení ve 3. národní lize

Sezónu 2009/2010 si stolní tenisté DDM Soběslav poněkud nechtěně prodloužili. V závěru 3. národní ligy se hraje tzv. play-out, což je nástavba, která určí sestupující do krajských divizí. A-družstvo v sestavě Arnošt Pražák, Pavel Forman, Václav Matějů, Filip Korbel st., Filip Korbel ml. a Ondřej Peterka skončilo v dlouhodobé části soutěže předposlední, před dalším jihočeským týmem Libín Prachatice B, který tak automaticky sestoupil do krajské divize. Tabulka vzájemných zápasů týmů na 8.-11. místě dopadla následovně: Pořadí Družstvo Vítězství Remíza Prohra Skóre Body 1. Lokomotiva Vršovice B 5 1 0 59 : 33 17 2. DDM Soběslav A 2 1 3 44 : 51 11 3. Kavalier Sázava A 2 0 4 44 : 50 10 4. Sokol Nusle A 2 0 4 57 : 50 10 Hráči DDM Soběslav tak v boji o záchranu hráli nejprve s týmem Lokomotiva Vršovice B. V napínavém vyřazovacím souboji prohráli těsně 1-2 na zápasy (výsledky jednotlivých utkání 6-9, 9-5, 3-9). Po této porážce se DDM Soběslav utká s vítězem střetnutí týmů umístěných na 3. a 4. místě tabulky o definitivní možnost záchrany ve 3. lize. K rozhodující sérii utkání dojde počátkem května. Soupeřem našich tenistů bude družstvo Kavalier Sázava, které porazilo tým Sokol Nusle rovněž 2-1 na zápasy (Nusle sestupují). Přijďte proto povzbudit naše hráče v rozhodujícím boji o záchranu dne 8. 5. od 15:00 hod. do malého sálu tělocvičny TJ Spartak Soběslav, nebo v případném 3. utkání dne 9. 5. od 10:00 hod. tamtéž . Úspěšně si v závěru sezóny 2009/2010 vedla družstva DDM Soběslav B v Krajské soutěži a DDM Soběslav C v Okresním přeboru. B-družstvo se v sestavě Dušan Janovský, Antonín Pánek, Kamil Barták, Josef Holub, Filip Vondruška a Oldřich Vondruška umístilo na velmi pěkném 3. místě se 14 výhrami a 8 prohrami, za vítězným Sokolem Lodhéřov a VS Tábor B. C-družstvo v sestavě Oldřich Vondruška, Filip Vondruška, Pavel Hložek, Jiří Cvach, Václav Bučínský a Martin Chytráček obsadilo v okresním přeboru lichotivé 2. místo s 16 výhrami, 2 remizami a 2 porážkami. Získalo stejně bodů jako vítězný Spartak Sezimovo Ústí B, se kterým jedině během celé soutěže 2x prohrálo. Členové oddílu dosáhli významných úspěchů také v individuálních soutěžích. Hostující Filip Korbel ml. (15 let) se umístil na krajských přeborech mužů na vynikajícím 2. místě, když porazil špičkové jihočeské hráče a prohrál ve finále pouze s krajskou jedničkou Michalem Vávrou. Na přeborech ČR v Hodoníně pak v kvalifikační skupině 2x vyhrál nad ligovými hráči, přesto se mu ze 2. místa nepodařilo postoupit do hlavní soutěže. Vzhledem k jeho mladému věku se však jedná o vynikající výsledky, které mu dávají příležitost pokračovat ve výkonnostním růstu v některém ze špičkových oddílů kraje či republiky. Naši žáci Martin Chytráček (starší), Dominik Šimota, Petr Novotný a Tomáš Hložek (všichni mladší) dosáhli na krajských turnajích také dobrých výsledků. Na přeborech družstev mladších žáků se umístili na 3. místě za favorizovanými celky Orel České Budějovice a Pedagog České Budějovice. Na krajských přeborech mladších žáků postoupili Tomáš Hložek a Dominik Šimota mezi posledních 16 hráčů, na turnaji starších žáků v Kaplici skončil Martin Chytráček na 2. místě v soutěži útěchy, Dominik Šimota a Petr Novotný na děleném 3. místě. Zlepšují se i mladší žákyně Táňa Vodáková a Eliška Novotná. Při současném tréninkovém nasazení lze předpokládat, že se výsledky našeho žactva budou dále zlepšovat. S úspěšnou sezónou se stolní tenisté DDM Soběslav rozloučili na oddílovém turnaji dne 24. dubna, za účasti četných spoluhráčů z okresu Tábor a dalších pozvaných hráčů. Zprávu o závěru ligové soutěže, stejně jako výsledky tohoto turnaje přineseme v Hlásce příští měsíc. Aktuální informace o dění v oddíle najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Členové oddílu děkují za podporu své činnosti městům Soběslav a Veselí nad Lužnicí, firmě SAPSERVIS s.r.o. a také mateřskému DDM Soběslav, který mu poskytuje výborné tréninkové podmínky. Mladší žáci DDM Soběslav na krajských přeborech v Českých Budějovicích: zleva rozhodčí Dominik Šimota, hráči Petr Novotný a Tomáš Hložek

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - květen2010

--------------------------------------------------------------------------------

Stolní tenisté DDM Soběslav v poločase

Po úspěšné sezóně 2008/09 zahájil oddíl stolního tenisu DDM Soběslav sezónu 2009/10 poněkud oslaben. Z A-družstva, které se udrželo ve 3. národní lize, odešli bratři Petr a Jiří Leštinové hrát do zahraničí. To se projevilo na výkonnosti týmu, který v sestavě Arnošt Pražák, Pavel Forman, Václav Matějů, Filip Korbel st., Filip Korbel ml. a Ondřej Peterka zatím po první polovině soutěže figuruje na 10. místě s 1 vítězstvím, 1 remízou a 9 porážkami. Situace na konci tabulky je ovšem velmi vyrovnaná (11. Sokol Nusle a 12. Libín Prachatice B mají stejný počet bodů jako DDM Soběslav) a naděje na záchranu v soutěží stále existuje. Ukazuje se ale, že i přes dobré výkony především Pavla Formana a Filipa Korbela ml. současná sestava nedokáže nahradit výpadek způsobený odchodem bratrů Leštinových. Poměrně dobře si vedou i družstva DDM B v Krajské soutěži a DDM C v Okresním přeboru. B-družstvo v sestavě Dušan Janovský, Antonín Pánek, Kamil Barták, Josef Holub a Filip Vondruška se v polovině soutěže umístilo na 8. místě se 6 vítězstvími a 5 porážkami, když ve vyrovnaném středu tabulky ztrácí na třetí Jiskru Třeboň B pouhé 2 body. Z porážek mrzí především výsledky prestižních soubojů s VS Tábor B a Jiskra Bechyně B, ve kterých náš tým prohrál na domácích stolech vždy 8-9. Naopak potěší výhry nad silnými družstvy Sokol Studená B 9-8, Jiskra Třeboň B 9-3 či Sokol Milevsko A 9-4. Největší podíl na těchto dobrých výsledcích mají soběslavští Josef Holub s Filipem Vondruškou a Dušan Janovský s Kamilem Bartákem z Veselí nad Lužnicí. C-družstvo v sestavě Oldřich Vondruška, Filip Vondruška, Pavel Hložek, Jiří Cvach a Václav Bučínský obsadilo po 1. polovině okresního přeboru 3. místo, když dvakrát prohrálo se Spartakem Sezimovo Ústí B a remizovalo s vedoucím Sokolem Sudoměřice u Tábora A. Vysokou výkonnost prokazuje především nestárnoucí Oldřich Vondruška, který s 88 % úspěšnosti obsazuje první příčky soutěžního žebříčku. Do okresní soutěže Táborska přihlásil oddíl DDM Soběslav i nové D-družstvo v sestavě Martin Novotný, Petr Matějů, Jaroslav Sedlický, Vlastislav Frajt, Martin Chytráček a David Šimota. Členové družstva zatím sbírají zkušenosti, neboť s výjimkou Martina Novotného žádný z nich dosud nehrál dlouhodobou soutěž. Tomu odpovídá jejich postavení na předposledním místě tabulky skupiny A, které je objektivním zhodnocením jejich současných možností. V dalších sezónách by se měla jejich výkonnost podstatně zlepšit. Největší radost nám však dělají nejmladší členové oddílu - starší žák Martin Chytráček, mladší žáci Dominik Šimota, Petr Novotný a Tomáš Hložek a mladší žákyně Táňa Vodáková a Eliška Novotná. Zejména mladší žáci se pravidelně zúčastňují krajských turnajů, na kterých dosahují solidních výsledků. Na posledních turnajích v Kovářově a Prachaticích vyhráli Petr Novotný a Dominik Šimota soutěž útěchy, Táňa Vodáková skončila v soutěži útěchy druhá. Tomáš Hložek postoupil na turnaji v Prachaticích mezi posledních osm hráčů turnaje. Na okresních přeborech družstev starších žáků se družstvo v sestavě Chytráček, Šimota, Novotný, Hložek stalo přeborníky okresu Tábor, když naši věkem mladší žáci poráželi žáky z jiných oddílů i o 5 roků starší. Na okresních přeborech jednotlivců dne 9.1.2010 v Táboře obsadil Martin Chytráček 1. místo v kategorii st. žáků, Dominik Šimota 2. místo a Tomáš Hložek 3. místo v kategorii ml. žáků a Táňa Vodáková 1. místo v kategorii ml. žákyň. Tyto výsledky jsou příslibem do budoucna, když si uvědomíme, že někteří naši mladší žáci a žákyně budou svoji kategorii hrát ještě další 3 roky. Výsledky a tabulky dlouhodobých soutěží a aktuální informace o dění v oddíle najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Členové oddílu děkují za příspěvky na činnost poskytnuté městy Soběslav a Veselí nad Lužnicí, firmou SAPSERVIS s.r.o. a dále mateřskému DDM Soběslav, jmenovitě paní Macháčkové a Kohoutové. Bez jejich podpory bychom současných kvalitních výsledků těžko mohli dosáhnout. Okresní přeborníci Tomáš Hložek, Petr Novotný, Dominik Šimota a Martin Chytráček.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - únor 2010

--------------------------------------------------------------------------------

V Domečku vyrůstají nové talenty

Úspěšnou letošní sezónu stolních tenistů DDM Soběslav podtrhují i zlepšující se výsledky mladších a starších žáků. Od sezóny 2008-2009 začali naši žáci jezdit na krajské i celostátní turnaje, kde dosahují poměrně dobrých umístění. Jedná se především o staršího žáka Martina Chytráčka (14 let) a mladší žáky Dominika Šimotu (11 let), Petra Novotného (9 let) a Tomáše Hložka (9 let). První z nich se zúčastnil dne 11.4.2009 krajského bodovacího turnaje st.žáků v Českých Budějovicích, kde se umístil v soutěži útěchy na velmi slušném 4.místě. Mladší žáci zase vyjeli dne 22.3.2009 do Vlašimi na svůj první turnaj - celostátní turnaj kategorie A nejmladšího žactva, kde ovšem na velmi silnou republikovou konkurenci zatím nestačili. Zato na krajském turnaji ml.žáků dne 19.4.2009 v Prachaticích předvedli již velmi slušné výsledky. Petr Novotný a Tomáš Hložek postoupili ze skupin do hlavní soutěže, kde sice vypadli hned v 1.kole, ve skupinách však dosáhli prvních vítězství ve své hráčské kariéře. Dominik Šimota ze skupiny nepostoupil, v soutěži útěchy však mile překvapil 2.místem, když porazil celkem 3 soupeře. Je zřejmé, že při současném tréninkovém úsilí, kdy žáci trénují až 3-krát týdně a pravidelně se zúčastňují krajských tréninkových kempů, mají velkou šanci stát se ve svých kategoriích předními hráči Jihočeského kraje. Na kroužek st.tenisu dochází do Domečku celkem 12 žáků, pro 8 z nich byl uspořádán dne 27.4.2009 oddílový turnaj, jehož pořadí dopadlo následovně: 1) Martin Chytráček, 2) Petr Novotný, 3-4) Tomáš Hložek a Tomáš Dvořák (Veselí nad Lužnicí), 5-8) Dominik Šimota, Tomáš Smolík (Veselí nad Lužnicí), Toman a Podlaha (oba Soběslav). Fotografie ukazuje naše mladé stolnětenisové naděje na tréninku dne 6.5.2009. zleva: Petr Novotný, Dominik Šimota, Tomáš Hložek a Martin Chytráček. Dospělí členové oddílu se zúčastnili dne 2.5.2009 přátelského utkání s TTC Waidhofen an der Thaya, jehož 3 družstva hrají 4. zemskou ligu Dolního Rakouska. Utkání se zúčastnilo celkem 10 členů oddílu DDM Soběslav, kteří byli rozděleni do družstev takto: 4 hráči A-tým, 3 hráči B-tým a 3 hráči C-tým. A-tým posilněný o hráče Slovanu Jindřichův Hradec Filipa Korbela st. a Filipa Korbela ml. (2. hráč krajského žebříčku st.žáků) prohrál těsně s TTC Waidhofen A 8-9, když body získali Korbel ml. 3, Korbel st. 2, Pražák 2 a Matějů 1. O výsledku pak rozhodla čtyřhra, kterou naši hráči Matějů-Korbel ml. těsně prohráli. B-tým prohrál se svým soupeřem 5-7, bodovali Forman 4, Vondruška st. 1, bez bodu zůstal Vondruška ml. Zato C-tým nedal svému soupeři příliš šancí a v sestavě Barták (3 body), Hložek (3 body), Petr Matějů (0 bodů - není aktivním hráčem, ale fanouškem DDM) a čtyřhra Barták-Hložek (1 bod) vyhrál 7-3. Celkové vítězství 20-19 na zápasy ukazuje, že náš oddíl může najít další posily jak pro účast ve 3.lize (střídavý start Filipa Korbela ml.), tak pro případnou účast nového D-družstva v okresní soutěži Táborska. Ta by umožnila především další výkonnostní růst našich nejmladších talentů. Výsledky, fotogalerii a aktuální informace o dění v oddíle najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Členové oddílu děkují za příspěvky městům Soběslav a Veselí nad Lužnicí, další příspěvek poskytla firma František Podlaha, zemní práce, Veselí nad Lužnicí. Tyto finance umožňují další účast družstev oddílu v dlouhodobých soutěžích i jednotlivých členů na turnajích mládeže a dospělých. Proto přejme soběslavským stolním tenistům ještě mnoho tak úspěšných sezón, jako byla ta letošní.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - červen 2009

--------------------------------------------------------------------------------

Stolní tenisté DDM Soběslav se udrželi ve 3. lize

A družstvo stolních tenistů DDM Soběslav v sestavě Petr Leština, Jiří Leština, Arnošt Pražák, Pavel Forman a Václav Matějů udrželo i pro příští sezónu příslušnost ke 3. národní lize. V napínavém závěru soutěže udrželo krok s týmem Elizza Praha C a díky lepším vzájemným utkáním odsoudilo tento tým k sestupu do pražské divize. Klíčový byl zejména zápas s Unionem Plzeň A, do kterého soupeř vyrukoval se svojí nejsilnější sestavu, neboť chtěl postoupit do play-off soutěže. Naši borci však uhráli nejtěsnější vítězství 10:8, ke kterému přispěli největším dílem hráči Petr Leština (4 body) a Arnošt Pražák (3 body), dále Jiří Leština (1 bod) a oba debly bratři Leštinové a Pražák-Forman. Zejména výkon nestárnoucího Arnošta Pražáka je obdivuhodný, neboť svoji vysoce účinnou obrannou hrou udolal velmi kvalitní útočníky soupeře na čele s výborným Peškem. V závěrečném utkání s ČZ Strakonice A Elektrostav naši borci nedali mnoho šancí oslabenému mužstvu soupeře a zvítězili přesvědčivě 10:3, když body dělali Leština Petr 3, Leština Jiří 2, Pražák 2, Forman 2 a obě čtyřhry. Závěrečná tabulka 3. národní ligy, skupina A dopadla takto: POŘADÍ ODDÍL POČET UTKÁNÍ VÝHRA REMIZA PROHRA SKÓRE BODY 1. ČZ Strakonice A Elektrostav 22 19 1 2 208 : 86 61 2. Sokol Králův Dvůr B 22 18 0 4 206 : 112 58 3. TJ Šanov A 22 15 2 5 193 : 129 54 4. Pedagog Č.Budějovice A 22 10 2 10 162 : 153 44 5. Avia Čakovice A 22 9 3 10 162 : 175 43 6. Sokol Bor A TeVo Eissmann 22 8 5 9 168 : 171 43 7. Union Plzeň A 22 8 4 10 161 : 170 42 8. Kavalier Sázava A 22 9 2 11 158 : 168 42 9. Sokol Michle A 22 9 1 12 170 : 165 41 10. DDM Soběslav A 22 8 1 13 160 : 176 39 11. Elizza Praha C 22 8 1 13 132 : 193 39 12. Baník Svatava A 22 0 0 22 38 : 220 22 Zbývající družstva DDM Soběslav B a C si ve svých soutěžích vedla rovněž úspěšně. B družstvo skončilo ve skupině C Krajské soutěže na 3. místě, když za celou sezónu prohrálo z 22 utkání pouze 6x - 2x s vítězným týmem TJ Sokol Hluboká n.Vlt., dále utkání v Týně n. Vlt., Lodhéřově, Studené a Jindřichově Hradci. Největší podíl na těchto kvalitních výsledcích mají hráči Arnošt Pražák, Antonín Pánek a Kamil Barták, kterým zdatně sekundovali Dušan Janovský, Josef Holub, Oldřich Vondruška a Filip Vondruška. C družstvo skončilo v Okresním přeboru okr. Tábor na solidním 3. místě s 16 výhrami, 4 remizami a 2 porážkami. Prohrálo pouze s postupující Jiskrou Bechyně B 8:10 a čtvrtým TJ VS Tábor C 6:12, remizy uhrálo se Sokolem Sudoměřice u Tábora A, Sokolem Tábor A a v odvetách s Jiskrou Bechyně B a VS Tábor C. Družstvo v sestavě Josef Holub, Oldřich Vondruška, Filip Vondruška, Pavel Hložek, Václav Bučínský, Martin Novotný a Jiří Cvach ukázalo, že se může pokusit příští rok o postup do Krajské soutěže. To je ostatně pro příští sezónu cílem i pro B družstvo - postoupit z Krajské soutěže do Krajského přeboru Jihočeského kraje. Otázkou zůstává přihlášení D družstva do dlouhodobé soutěže mužů, do kterého by museli nastoupit naši nejmladší žáci Martin Chytráček, Petr Novotný, Tomáš Hložek a Dominik Šimota, kteří se zatím zúčastnili pouze jediného turnaje žáků, zatím bez lepšího umístění. Výbornou letošní sezónu zakončil oddíl DDM uspořádáním kvalitně obsazeného oddílového turnaje v sobotu 4. dubna. Zúčastnilo se ho celkem 30 pozvaných hráčů z ligy, divize, krajského přeboru a soutěže, včetně našich hráčů z okresu a dalších příznivců, kteří si vyzkoušeli hru proti špičkovým ligovým a divizním hráčům. Výsledky turnaje byly tyto: Dvouhra muži: 1. Leština Petr (DDM Soběslav), 2. Fiala Otakar ml. (Sokol Č.Budějovice), 3. Korbel Filip st. (Slovan J.Hradec) a Dunovský Libor (Sokol Vodňany). Čtyřhra muži: 1. Leština Petr - Matějů (DDM Soběslav), 2. Leština Jiří - Pražák (DDM Soběslav), 3. Korbel Filip ml. - Korbel Filip st. (Slovan J.Hradec) a Lambert - Ivan (ZD Pojbuky). Útěcha muži: 1. Vondruška Oldřich, 2. Vondruška Filip, 3. Hložek Pavel (všichni DDM Soběslav) a Peterka Ondřej (VS Tábor). Výsledky a tabulky dlouhodobých soutěží a aktuální informace o dění v oddíle najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Členové oddílu děkují za příspěvky poskytnuté městy Soběslav a Veselí nad Lužnicí, firmami SAPSERVIS s.r.o., Leština & Jech s.r.o. a dále mateřskému DDM Soběslav, jmenovitě paní Macháčkové a Kohoutové. Bez jejich podpory bychom současných výborných výsledků těžko mohli dosáhnout.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - duben 2009

--------------------------------------------------------------------------------

ODDÍLOVÝ TURNAJ DDM SOBĚSLAV

Oddíl st.tenisu DDM Soběslav pořádá v sobotu dne 4. 4. 2009 v Domě dětí a mládeže v Soběslavi závěrečný turnaj sezóny 2008 /2009. Turnaj je určen všem hráčům okr. Tábor a dalším pozvaným hráčům. Discipliny: dvouhra muži, čtyřhra muži, možná účast dorostu, žáků a žen. Hrací systém: skupinový, pak vyřazovací. Zahájení v 9:00, v 8:30 prezentace, losování. Přihlášky nejsou nutné, vklad 50 Kč za hráče. Občerstvení v průběhu turnaje zajištěno pořadatelem na vlastní náklady účastníků. Ukončení turnaje v pozdních hodinách. Důvodem je udržení / neudržení A družstva DDM Soběslav ve III.národní lize. . S pozdravem Pavel Hložek

--------------------------------------------------------------------------------

Výborné výsledky stolních tenistů DDM Soběslav na pokračování

A družstvo stolních tenistů DDM Soběslav, které vybojovalo v loňské sezóně postup do 3. národní ligy, se při utkáních této soutěže několikrát přesvědčilo, že rozdíl mezi Jihočeskou divizí a 3. ligou je propastný. Hráči Petr Leština, Jiří Leština, Arnošt Pražák, Pavel Forman a Václav Matějů, kteří byli v Jihočeské divizi většinou suverénní, sice v žádném utkání 3. ligy úplně nezklamali, přesto odešli poraženi možná vícekrát, než se na začátku soutěže domnívali. Výsledky A družstva v 1. polovině ligové soutěže přináší následující tabulka: Datum Domácí Hosté Výsledek Odveta 11.10.2008 Pedagog Č.Budějovice DDM Soběslav 10: 6 doma 14.3.2009 v 15:00 18.10.2008 Avia Čakovice DDM Soběslav 5:10 doma 17.1.2009 v 15:00 19.10.2008 Elizza Praha C DDM Soběslav 10: 8 doma 18.1.2009 v 10:00 1.11.2008 DDM Soběslav Sokol Králův Dvůr B 8:10 venku 31.1.2009 v 15:00 2.11.2008 DDM Soběslav TJ Šanov 7:10 venku 1.2.2009 v 10:00 15.11.2008 DDM Soběslav Sokol Michle 8:10 venku 14.2.2009 v 15:00 16.11.2008 DDM Soběslav Kavalier Sázava 4:10 venku 15.2.2009 v 10:00 29.11.2008 Sokol Bor TeVo Eissmann DDM Soběslav 10: 7 doma 28.2.2009 v 15:00 30.11.2008 Baník Svatava DDM Soběslav 2:10 doma 1.3.2009 v 10:00 13.12.2008 DDM Soběslav Union Plzeň 10: 4 venku 28.3.2009 v 16:00 14.12.2008 DDM Soběslav ČZ Strakonice Elektrostav 3:10 venku 29.3.2009 v 10:00 Mrzí zejména porážky 8:10 venku s Elizzou Praha C a doma se Sokolem Králův Dvůr B a Sokolem Michle, dále i 7:10 doma s TJ Šanov a venku se Sokolem Bor, což byla vyrovnaná utkání, která mohla skončit i opačným výsledkem. Konečná 3 vítězství Soběslavi nad týmy Avia Čakovice, Baník Svatava a Union Plzeň znamenají celkové 9. místo po první polovině soutěže, když průběžné pořadí skupiny A 3. národní ligy je následující: POŘADÍ ODDÍL POČET UTKÁNÍ VÝHRA REMIZA PROHRA SKÓRE BODY 1. ČZ Strakonice A Elektrostav 11 9 1 1 105 : 43 30 2. Sokol Králův Dvůr B 11 9 0 2 105 : 61 29 3. TJ Šanov A 11 7 2 2 96 : 64 27 4. Pedagog Č.Budějovice A 11 6 2 3 95 : 68 25 5. Kavalier Sázava A 11 6 2 3 89 : 76 25 6. Avia Čakovice A 11 5 3 3 87 : 83 24 7. Sokol Michle A 11 5 1 5 81 : 81 22 8. Sokol Bor A TeVo Eissmann 11 3 4 4 86 : 89 21 9. DDM Soběslav A 11 3 0 8 81 : 91 17 10. Union Plzeň A 11 1 4 6 69 : 98 17 11. Elizza Praha C 11 2 1 8 52 : 102 16 12. Baník Svatava A 11 0 0 11 20 : 110 11 Vzhledem k tomu, že sestupovat budou poslední dvě družstva, bude ještě 2. polovina soutěže velmi napínavá. Proto žádáme všechny příznivce stolního tenisu v Soběslavi, aby přišli povzbudit naše borce v domácích utkáních hraných v malém sále sokolovny TJ Spartak Soběslav (přezůvky s sebou). Jejich termíny jsou uvedeny v posledním sloupci výsledkové tabulky. Klíčová jsou zejména domácí utkání 18.1.2009 od 10:00 s Elizzou Praha C a 1.3.2009 od 10:00 s Baníkem Svatava, i když šanci na vítězství mají naši hráči ve většině utkání. Aktuální výsledky prvních dvou domácích utkání A družstva v roce 2009 dávají naději na udržení ligové příslušnosti pro DDM Soběslav i v následujícím ročníku 2009-2010. S oběma týmy má nyní naše družstvo lepší vzájemnou bilanci utkání: - DDM Soběslav A - Avia Čakovice 6 : 10, body Leština Petr 3, Pražák 1, Forman 1, čtyřhra Pražák - Matějů - DDM Soběslav A - Elizza Praha C 10 : 7, body Leština Petr 4, Forman 3, Pražák 1, čtyřhry Leština Petr - Leština Jiří, Pražák - Matějů Zbývající družstva DDM Soběslav B a C předvádějí solidní výkony, které je řadí na čelní místa tabulek příslušných soutěží. B družstvo je ve skupině C Krajské soutěže na pěkném 2. místě, když za celou 1. polovinu soutěže prohrálo pouze jednou 4:10 s vedoucím týmem TJ Sokol Hluboká n.Vlt. Největší podíl na těchto kvalitních výsledcích mají hráči Arnošt Pražák, Antonín Pánek, Dušan Janovský, Kamil Barták a Josef Holub. C družstvo je v Okresním přeboru okr. Tábor na solidním 3. místě s 8 výhrami, 1 remizou a 2 porážkami. Prohrálo pouze s vedoucí Jiskrou Bechyně B 8:10 a čtvrtým TJ VS Tábor C 6:12, remizovalo trochu překvapivě s osmým Sokolem Sudoměřice u Tábora A. Družstvo v sestavě Josef Holub, Oldřich Vondruška, Filip Vondruška, Václav Bučínský, Martin Novotný, Pavel Hložek a Jiří Cvach má na to, aby ve druhé polovině tyto prohry odčinilo a umístilo se do 3. místa v soutěži. Dobrou výkonnost členů oddílu potvrdily i výsledky okresních přeborů jednotlivců konané v Táboře dne 6.12.2008. Při neúčasti některých špičkových hráčů okresu se umístil v kategorii dvouhra mužů na vynikajícím 1. místě Arnošt Pražák (jeho 38. okresní titul v kariéře), v kategorii čtyřhra mužů rovněž na 1. místě dvojice Pražák - Horka (VS Tábor) a překvapivě na 2. místě dvojice Vondruška st.- Hložek. Pouze naši dorostenci Vondruška ml. a Bučínský nestačili na své táborské rivaly Strouhala, Peterku a Mrázka ml. (SK Oldřichov). Výsledky a tabulky dlouhodobých soutěží a aktuální informace o dění v oddílu najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/. Oddíl rovněž děkuje za podporu stolního tenisu městům Soběslav a Veselí nad Lužnicí, firmám SAPSERVIS s.r.o. a Leština & Jech s.r.o. a pracovnicím DDM Soběslav paní Macháčkové a Kohoutové. Bez jejich účasti bychom současných výborných výsledků těžko mohli dosáhnout.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - leden 2009

--------------------------------------------------------------------------------

Přijďte fandit na ligu

Stolní tenisté DDM Soběslav vybojovali v loňské sezóně postup z Jihočeské divize do 3. národní ligy. Tento historický úspěch se povedl A družstvu v sestavě: Pavel Forman, Jiří Leština, Arnošt Pražák, Václav Matějů, Dušan Janovský. Pro letošní ligovou sezónu se podařilo družstvo posílit 4. hráčem krajského žebříčku Petrem Leštinou, který dříve hrával ligu v Českých Budějovicích a poslední 2 sezóny působil v zahraničí. Doufejme, že se v této sestavě podaří družstvo udržet v náročné ligově soutěži. Oddíl st. tenisu DDM Soběslav zve tímto soběslavskou veřejnost na ligová utkání, která se budou konat v malém sále sokolovny TJ Spartak Soběslav v níže uvedených termínech. Dále se můžete přijít podívat také na utkání Českého poháru ve stolním tenisu, kde A družstvo DDM Soběslav hraje ve středu dne 17.9. v 19:30 v Pelhřimově se Spartakem Pelhřimov (vítěz divize kraje Vysočina), v případě postupu se utká doma v sobotu 4.10. dopoledne v 10:30 s Pedagogem Č.Budějovice (3.liga). V případě tohoto vítězství bychom mohli hostit v sobotu 25.10. extraligový Sokol Hradec Králové A. V tabulce přinášíme rozpis utkání 3. ligy do konce roku, hraje se vždy na stolech prvního družstva. Naši tedy hrají domácí utkání v listopadu a v polovině prosince. V lednu Vám přineseme výsledky těchto utkání a postavení družstva DDM Soběslav v tabulce 3. ligy. 11.10.08 Pedagog Č.Budějovice DDM Soběslav 15.00 18.10.08 Avia Čakovice DDM Soběslav 15.00 19.10.08 Elizza Praha C DDM Soběslav 10.00 1.11.08 DDM Soběslav Sokol Králův Dvůr B 15.00 2.11.08 DDM Soběslav TJ Šanov 10.00 15.11.08 DDM Soběslav Sokol Michle 15.00 16.11.08 DDM Soběslav Kavalier Sázava 10.00 29.11.08 Sokol Bor TeVo Eissmann DDM Soběslav 15.00 30.11.08 Baník Svatava DDM Soběslav 10.00 13.12.08 DDM Soběslav Union Plzeň 15.00 14.12.08 DDM Soběslav ČZ Strakonice Elektrostav 10.00 Zbývající družstva DDM Soběslav zahajují své soutěže takto: - družstvo B Krajskou soutěž, skupina C, dne 11.10. v 15:00, doma s SKST Týn n.Vlt. B - družstvo C Okresní přebor dne 24. 9. v 18:00 v Dražicích s TJ Dražice A, dále pak 30. 9. v 19:00 doma se Sokol Tábor A. Rozpisy těchto soutěží a aktuální informace o dění v oddílu najdete na internetových stránkách http://stolnitenis-sobeslav.ic.cz/ .

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - říjen 2008

--------------------------------------------------------------------------------

Senzační postup stolních tenistů DDM Soběslav do národní ligy

Vynikajícího úspěchu dosáhlo A družstvo stolních tenistů DDM Soběslav. V letošní sezóně 2007/2008 vyhrálo Jihočeskou divizi a vybojovalo postup do III.národní ligy. Postup potvrdili soběslavští stolní tenisté dne 15. března, kdy nejdříve venku porazili Spartak Sezimovo Ústí A 9:5 (body Leština 4, Pražák 3, Matějů 2) a potom na domácích stolech jasně přehráli TJ Zubčice 9:0 (body Matějů 3, Leština, Pražák, Forman po 2). Poslední dvě kola hrají ve dnech 5. a 6. dubna na domácích stolech s českobudějovickými týmy Sokol a Orel. Protože ale vedou tabulku s 19 vítězstvími a 1 porážkou o 4 body před TJ Libín Prachatice B, který má 3 porážky, nemohou být ani v případě porážek s oběma budějovickými týmy předstiženi. O konečném pořadí by potom rozhodly vzájemné zápasy s Prachaticemi a ty mají soběslavští lepší. Historického úspěchu dosáhli hráči Jiří Leština, Pavel Forman, Arnošt Pražák, Václav Matějů a Dušan Janovský. První z nich je z Českých Budějovic a pracuje ve Veselí n.Luž., druhý je z Kardašovy Řečice. Další tři pak pocházejí z Veselí n.Luž, takže žádný z nich není ze Soběslavi. Protože ale našli v soběslavském DDM výborné zázemí pro svůj výkonnostní růst, rádi přestoupili do našeho oddílu a výborně tak reprezentují naše město. Postupový boom zahájili stolní tenisté DDM Soběslav v sezóně 2005/2006. Tehdy se sešli hráči Soběslavi s hráči z Veselí n.Luž. Leštinou, Janovským a Bartákem, aby spojili své síly k záchraně krajské soutěže v našich městech. Hned v této sezóně ale krajskou soutěž vyhráli a postoupili do krajského přeboru. To k nim již přestoupil z VS Tábor veselský nestor stolního tenisu Arnošt Pražák. V sezóně 2006/2007 vybojovalo toto družstvo po dramatickém průběhu 3. místo v Krajském přeboru a nečekaně postoupilo spolu s týmy Blatné a Sokola České Budějovice do Jihočeské divize. Potom k nim přestoupily další posily Matějů (z VS Tábor) a Forman (ze Sokola Lodhéřov) a výsledek tohoto spojenectví již znáte. Jak se bude dařit našim hráčům ve velmi náročné III. národní lize, je velkým otazníkem. Rozhodně by to chtělo posílit tým dalším, nejlépe nadějným mladým hráčem, neboť ostatní členové oddílu DDM Soběslav svoji výkonností na tak vysokou soutěž nestačí. B družstvo DDM v sestavě "domácích" hráčů Pánek, Barták, Holub, Vondruška st. a Vondruška ml. v C skupině Krajské soutěže drží střed tabulky, C družstva v sestavě Vondruška st., Hložek, Vondruška ml., Bučínský, Cvach a Štaubr je na průběžném 3. místě Okresního přeboru. Tyto výsledky odpovídají jejich výkonnosti a nelze očekávat výrazné zlepšení. Výborné výsledky letošní sezóny chtějí stolní tenisté DDM Soběslav oslavit na závěrečném oddílovém turnaji, který pořádají v DDM Soběslav v sobotu 19. dubna 2008 od 9:00. Na tuto akci zvou členy všech oddílů stolního tenisu z okresu Tábor a další vybrané hráče z kraje. Pak již nezbývá nic jiného, než se řádně připravit na příští sezónu 2008/2009, která notně prověří síly oddílu nejen po stránce výkonnostní, ale i organizační a finanční. Soběslavští stolní tenisté však nejsou na tyto úkoly sami. Podporu očekávají od měst Soběslav a Veselí nad Lužnicí, DDM Soběslav, firem SAPSERVIS s.r.o., Leština & Jech s.r.o. a dalších. Za tuto podporu stolní tenisté DDM všem příznivcům velmi děkují.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - duben 2008

--------------------------------------------------------------------------------

Vynikající výsledky stolních tenistů DDM Soběslav

Stolní tenisté DDM Soběslav v 1.polovině regionálních soutěží plní své cíle nad očekávání dobře. V minulém článku, který vyšel v Hlásce v měsíci říjnu 2007, jsme uvedli, že cílem všech tří družstev je umístění v 1. polovině tabulky příslušné soutěže. Současný stav je tento: A družstvo v sestavě Leština, Pražák, Matějů, Forman, Janovský vede po polovině sezóny bez porážky tabulku Jihočeské divize. Přitom tým je v této soutěži nováčkem a jen velcí optimisté mohli počítat s tak výborným umístěním. Rozhodující utkání, která potvrdila vedení družstva v divizi, se odehrála v Českých Budějovicích ve dnech 8. a 9. 12. 2007. První den porazilo družstvo DDM Soběslav A tým TJ Orel České Budějovice A 9:5, když body zajistili hráči Leština 3, Forman 3, Matějů 2 a Pražák 1. Ještě větší bitva se odehrála druhý den, kdy A tým DDM porazil v utkání o 1.místo TJ Sokol České Budějovice A 9:8. Za DDM bodovali Forman 3, Leština 2, Pražák 2, Matějů 1 a čtyřhra Leština-Pražák. Poděkování za tento výsledek patří všem hráčům, výhru však zajistil vynikajícím výkonem hlavně hráč Pavel Forman, a dále brilantní výkon čtyřhry Leština-Pražák v závěrečném rozhodujícím zápase. Zejména nestor st.tenisu Arnošt Pražák svou vynikající obrannou hrou ze střední vzdálenosti, kdy vysílal míčky téměř od podlahy tak, že lízaly síťku, přiváděl soupeře téměř k zoufalství. Tato vítězství znamenají, že A tým DDM Soběslav má reálnou šanci postoupit z Jihočeské divize do celostátní III. ligy stolního tenisu, což by byla skutečná senzace. Další soupeři za ním totiž v tabulce ztrácejí 4 body, když byli 2x poraženi, zatímco DDM ani jednou. Čeká nás ale ještě náročných 11 zápasů ve 2.polovině soutěže, ve kterých se budou chtít všichni soupeři na favorita ze Soběslavi vytáhnout !!! B družstvo DDM Soběslav v sestavě Janovský, Pánek, Barták, Holub, Vondruška st. v C skupině Krajské soutěže 6x vyhrálo a 5x prohrálo, což mu zajišťuje umístění v horní polovině tabulky. Velkým překvapením je ale umístění C družstva DDM na průběžném 2. místě Okresního přeboru, když zatím 8x vyhrálo a 2x prohrálo. Překvapení je to zejména proto, že družstvo je v soutěži nováčkem a v jeho základní sestavě hrají starší žák Filip Vondruška a dorostenec Václav Bučínský. Tým ve složení Vondruška st., Hložek, Vondruška ml., Bučínský, Cvach a Štaubr podlehl za celou 1.polovinu soutěže pouze suverénnímu Spartaku S.Ústí C 8:10 a trochu překvapivě i Sokolu Sudoměřice u Tábora A 7:11, zatímco porazil vysoce favorizované týmy VS Tábor C a Sokol Tábor A na jejich stolech vždy 10:8. Postupně se tak rýsuje cíl postupu dalšího soběslavského družstva do Krajské soutěže. Výborné výsledky stolních tenistů DDM Soběslav potvrdila i účast na regionálních přeborech okresu Tábor. Zde získal Jiří Leština 1.místo ve dvouhře mužů, Arnošt Pražák 2.místo a spolu vyhráli i čtyřhru mužů. Dále Kamil Barták získal 3.místo ve čtyřhře mužů spolu s Petrem Voštou ze Spartaku S.Ústí. Rovněž mládežnické kategorie nezůstaly bez úspěchu. Václav Bučínský obsadil 1.místo v dorostencích a Filip Vondruška 2. místo ve starších žácích. Všichni tito hráči budou reprezentovat náš oddíl na krajských přeborech v lednu 2008 v Českých Budějovicích, kde jim přejeme zisk mnoha dalších úspěchů. Na fotografii zleva jsou se svými diplomy z okresních přeborů úspěšní hráči Bučínský, Pražák, Leština a Barták. Oddíl stolního tenisu chce touto cestou poděkovat za výborné zázemí, které mu vytváří vedení DDM Soběslav, a dále za podporu st. tenisu se strany města Soběslav, firmy SAPSERVIS s.r.o., případně dalších sponzorů. Jejich vklady umožňují nečekaný rozkvět tohoto sportu v našem městě. Do oddílu pak rádi přicházejí výborní hráči z blízkého okolí - města Veselí nad Lužnicí a Kardašova Řečice, kde takové podmínky nemají. Účast těchto hráčů pak položila základ současným vynikajícím výsledkům oddílu st.tenisu DDM Soběslav.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - leden 2008

--------------------------------------------------------------------------------

Stolní tenisté na prahu nové sezóny

Minulá sezóna 2006/2007 přinesla stolním tenistům DDM Soběslav mnoho výrazných úspěchů. A družstvo mužů v sestavě Pražák, Leština, Janovský a Pánek postoupilo do Jihočeské divize, když v Krajském přeboru obsadilo vynikající 3. místo při první účasti v této soutěži. Je nutno říci, že účast v divizi řadí DDM Soběslav mezi přední týmy Jihočeského kraje a dále, že tak vysoká soutěž ve stolním tenisu se v Soběslavi ještě nehrála. B družstvo mužů si v sestavě Barták, Holub, Vondruška st., Hložek a Štaubr udrželo 8. místo a tím i nesestupovou příčku v Krajské soutěži, skupině C. Tím si suverénně zajistilo účast v soutěži i pro příští sezónu. C družstvo mužů v sestavě Holub, Novotný, Cvach, Štaubr, Bučínský a Vondruška ml. vyhrálo Okresní soutěž a postoupilo do Okresního přeboru okr. Tábor. Do oddílu navíc přestoupili hráči Václav Matějů z VS Tábor a Pavel Forman ze Sokola Lodhéřov, čímž došlo k výraznému posílení především A družstva. Oddíl nalézá výborné zázemí v Domečku dětí a mládeže v Soběslavi, kde je hráčům umožněno trénovat až 3x týdně (vždy v pondělí, úterý a čtvrtek večer), když o víkendech se hrají mistrovská utkání a turnaje. DDM navíc pořídil oddílu 2 nové stoly JOOLA modré barvy, na nichž hrát je potěšením. Rozvoj oddílu navíc podpořilo i město Soběslav, které přispělo na nákup stolů, sítěk a ohrádek částkou 20.000 Kč. Oddíl dále finančně podporuje firma SAPSERVIS, s.r.o., která přispívá mj. na účast mládeže na turnajích. To přineslo ovoce zejména v loňské sezóně, ve které se umístil st. žák Filip Vondruška na 3. místě krajského žebříčku a dorostenec Václav Bučínský na 23. místě krajského žebříčku. Členové oddílu touto cestou všem, kteří podpořili stolní tenis v Soběslavi, upřímně děkují. Výsledky a aktuální události v oddílu jsou zveřejňovány na internetových stránkách http://www.stolnitenis-sobeslav.ic.cz/, o které se stará Kamil Barták. Při hodnocení výkonnosti se zdá, že po spojení stolních tenistů ze Soběslavi a Veselí nad Lužnicí se soběslavskému oddílu DDM začalo neobvykle dařit. Cílem pro letošní sezónu u všech družstev je umístění v 1. polovině tabulky příslušné soutěže, což bude zejména u A družstva v Jihočeské divizi velmi tvrdý oříšek. Každé další vylepšení tohoto cíle (umístění do 3. místa apod.) by bylo velmi příjemným překvapením. Doufejme, že se tyto poměrně náročné výkonnostní cíle podaří soběslavským stolním tenistům v nastávající sezóně splnit.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - říjen 2007

--------------------------------------------------------------------------------

Úspěchy stolních tenistů DDM Soběslav pokračují

Stolní tenisté DDM Soběslav navázali v sezóně 2006/2007 na vítězný postup z předchozích sezón. A družstvo mužů dokázalo obsadit v Krajském přeboru 3. místo, což se s ohledem na to, že bylo v této soutěži nováčkem, vůbec nečekalo. Navíc si vybojovalo právo postupu do Jihočeské divize. Tak vysoká soutěž se v Soběslavi ve stolním tenisu ještě nehrála. V rozhodujících utkáních prokázali hráči našeho A družstva bojovného ducha především při vítězstvích nad týmy Blatné A doma 9 : 4 a Libína C venku 9 : 6. Týmy obou soupeřů byly složené ze špičkových mladých hráčů Jihočeského kraje. Jak byl závěr soutěže napínavý, ukazuje konečná tabulka (první 3 týmy postupují): Za tento velký úspěch soběslavského stolního tenisu je nutné poděkovat hráčům A družstva, které hrálo ve složení Arnošt Pražák, Jiří Leština, Antonín Pánek, Dušan Janovský. Doufejme, že se jim v příští sezóně podaří v nejvyšší jihočeské soutěži udržet a nadále dobře propagovat soběslavský sport a stolní tenis zvlášť. B družstvo DDM Soběslav po loňském postupu z Okresního přeboru udrželo v C skupině Krajské soutěže 8. místo, čímž si zachovalo účast i pro příští sezónu. I to lze považovat za úspěch, neboť družstvo ve složení Kamil Barták, Josef Holub, Oldřich Vondruška, Pavel Hložek nemělo před zahájením soutěže velké ambice. Naopak, vítězství nad silnými družstvy Spartak S.Ústí B, VS Tábor B či TJ Nová Včelnice prokázala, že by s udržením se v krajské soutěži neměly být problémy ani v dalších sezónách. C družstvo završilo v Okresní soutěži vítězné tažení DDM Soběslav v této sezóně. Po dvou úvodních porážkách všechna další utkání vyhrálo a postoupilo z 1. místa do Okresního přeboru. Sestava Josef Holub, Martin Novotný, Jiří Cvach, Miroslav Štaubr, Václav Bučínský, Filip Vondruška, z níž řada hráčů podpořila i B družstvo, jasně ukázala, že stolní tenis má v Soběslavi dobrou základnu. Navíc mladí hráči – Václav Bučínský v dorostencích a Filip Vondruška ve starších žácích jsou ve svých kategoriích na předních místech v okresu i kraji. Pokračovat v tomto trendu by měli další mladí odchovanci – žáci z kroužku stolního tenisu DDM Soběslav, který vede trenér Oldřich Vondruška. Zdařilou tečkou za úspěšnou sezónou se stal závěrečný turnaj konaný v DDM dne 7. 4. 2007. Zúčastnilo se ho 27 hráčů z okresů Tábor a České Budějovice, kromě domácích stolních tenistů z DDM Soběslav ještě členové oddílů VS Tábor, ZD Pojbuky, TJ Dražice, Spartak Sezimovo Ústí a Slavoj České Budějovice. Vítězem soutěže jednotlivců se stal Petr Leština (zahraničí), 2. byl Otakar Fiala ml. ze Slavoje CB, 3. pak domácí Arnošt Pražák a Jiří Leština. Velkým překvapením turnaje bylo pořadí ve čtyřhře: 1. místo obsadili Petr Leština (zahraničí) – Barták (DDM Soběslav) a 2. místo nečekaně Sechovec (Spartak Sez.Ústí) – Štaubr (DDM Soběslav). Až za nimi skončily favorizované dvojice Fiala ml. – Fiala st. (Slavoj CB), Pánek – Janovský (DDM Soběslav) a Pražák – Leština Jiří (DDM Soběslav). Soutěž útěchy vyhrál překvapivě Václav Bučínský, který tak potvrdil rostoucí výkonnost mladých soběslavských hráčů. Dům dětí a mládeže v Soběslavi vytváří pro stolní tenis výborné podmínky, hráči mohou trénovat i několikrát týdně, což se logicky odráží na jejich rostoucí výkonnosti. Dík patří především pracovnicím DDM Soběslav paní Macháčkové a Kohoutové, stejně tak jako firmě SAPSERVIS s.r.o. Soběslav za finanční podporu stolního tenisu. Rostoucí náklady na účast v soutěžích by však bylo dobré podpořit dalšími příspěvky od sponzorů. Na to se musí členové oddílu v dalších letech zaměřit. Proto přejme soběslavským stolním tenistům ještě mnoho tak úspěšných sezón, jako byla ta letošní.

Pavel Hložek Předseda oddílu stolního tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - květen 2007

--------------------------------------------------------------------------------

Vydařená sezóna stolních tenistů DDM Soběslav

Sezóna 2005/2006 se spojenému oddílu stolního tenisu DDM Soběslav / LOKO Veselí n. Luž. nečekaně vydařila. Původní cíle, se kterými hráči do sezóny vstupovali, tzn. udržet se v Krajské soutěži s družstvem A a být na čelních místech Okresního přeboru s družstvem B, se podařilo více než splnit – obě družstva obsadila ve svých soutěžích 1. místo. Nečekalo se to především od A družstva, které ve velmi těžké skupině C Krajské soutěže celou sezónu bojovalo o 1. místo s týmem Vodních staveb Tábor B. V rozhodujících zápasech s tímto soupeřem sice na podzim prohrálo na stolech v Táboře 8 : 9, ale doma na jaře vyhrálo 9 : 6. Oba týmy sice ještě jednou v soutěži prohrály se stolními tenisty z Třeboně, ale to nebylo důležité – rozhodovaly vzájemné zápasy a ty měla Soběslav jasně lepší! Ukázalo se, že bylo velmi prozíravé uzavřít spojenectví mezi oddíly stolního tenisu ze Soběslavi a Veselí n. Luž., které samy měly velmi úzké hráčské kádry, ale po jejich spojení vznikl velmi silný tým, který v okrese Tábor již něco znamená. Blahopřání k postupu do Krajského přeboru, který se mimochodem v Soběslavi nehrál již několik desítek let, patří především těmto hráčům A družstva: Jiří Leština, Antonín Pánek, Dušan Janovský a Kamil Barták. Spojené B družstvo DDM Soběslav / LOKO Veselí nemělo v Okresním přeboru konkurenci a bez porážky obsadilo 1. místo, když za ním s velkým odstupem skončili hráči VS Tábor C a Spartaku Sezimovo Ústí D. Tím si vybojovalo právo na postup do Krajské soutěže, kde nahradí sestupující Sokol Tábor B. Sestava B týmu je velmi podobná jako u A družstva, neboť hráči z Veselí nebyli zařazeni na krajském žebříčku a mohli hrát za oba týmy: Dušan Janovský, Kamil Barták, Pavel Hložek, Andrzej Krzywda, vypomáhal i Jiří Leština. Cílem tohoto týmu, který ovšem bude hrát v jiné sestavě bez hráčů A týmu, bude udržet se v příští sezóně v Krajské soutěži, což bude velmi obtížné. C družstvo skončilo pod vedením Oldřicha Vondrušky v Okresní soutěži na 7. místě, což je úspěch vzhledem k tomu, že za něj hrají většinou dorostenci a žáci – Václav Bučínský, Filip Vondruška, Martin Jírek, Michal Šustr a Petr Petkov. Tito žáci se velmi dobře umístili i ve svých kategoriích – Filip Vondruška v mladších žácích byl v okresních přeborech na 2. místě a Václav Bučínský ve starších žácích na 1. místě, v krajských žebříčcích oba figurují do 10., resp. 15. místa. V příští sezóně by měli zúročit své soutěžní zkušenosti a pokusit se postoupit do Okresního přeboru. Dům dětí a mládeže v Soběslavi vytváří pro stolní tenis výborné podmínky, hráči mohou trénovat i několikrát týdně, což se logicky odráží na jejich rostoucí výkonnosti. Tyto podmínky jsou v ostrém protikladu s nepříliš dobrými podmínkami vytvořenými stolním tenistům ve Veselí n. Luž., odkud museli hráči B družstva v polovině sezóny odejít úplně a nyní trénují již jen v Soběslavi. Dík patří pracovnicím DDM Soběslav paní Macháčkové a Kohoutové, stejně tak jako firmě SAPSERVIS s.r.o. Soběslav za finanční podporu stolního tenisu. Zdařilou tečkou za úspěšnou sezónou se stal závěrečný turnaj konaný v DDM dne 15. 4. 2006. Zúčastnilo se ho 21 hráčů z okresu Tábor, kromě domácích tenistů ze Soběslavi a Veselí n. Luž. ještě členové oddílů VS Tábor, Sokol Tábor a Spartak Sezimovo Ústí. Vítězem soutěže jednotlivců se stal Arnošt Pražák z VS Tábor, 2. byl Petr Vošta ze Spartaku S. Ústí a 3. skončili domácí Jiří Leština a Kamil Barták, který se stal největším překvapením turnaje. Soutěž ve čtyřhře zaslouženě vyhráli domácí Leština – Pánek před dvojicemi Pražák (VS Tábor) – Barták (DDM Soběslav) a Lambert – Ivan ze Sokola Tábor. Turnaje se zúčastnili i úspěšní žáci DDM Soběslav a VS Tábor, kteří ještě na dospělé hráče nestačili a nepostoupili ze základních skupin. Ve vzájemném zápase, který se hrál v rámci turnaje, porazili domácí v sestavě Bučínský – Vondruška ml. své mladší soupeře z VS Tábor v sestavě Strouhal – Peterka ml. 4 : 1. Výborné výsledky letošní sezóny jsou příslibem pro sezónu 2006/2007, kterou A i B družstvo DDM Soběslav sehrají ve vyšších soutěžích – Krajském přeboru a Krajské soutěži. Dobrou zprávou je i plánovaný přestup jednoho z nejlepších hráčů kraje Arnošta Pražáka z VS Tábor do A družstva DDM Soběslav, kde se stane výraznou posilou v boji o udržení v Krajském přeboru. Přejme společnému týmu soběslavských a veselských stolních tenistů ještě mnoho tak úspěšných sezón, jako byla ta letošní.

Pavel Hložek Předseda oddílu stolního tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - duben 2006

--------------------------------------------------------------------------------

Stolní tenisté na prahu nové sezóny

Minulá sezóna 2004/2005 přinesla stolním tenistům DDM Soběslav rozčarování. Po nestabilních výkonech skončilo A družstvo mužů ve skupině C krajské soutěže na posledním místě se 6 vítězstvími a 16 porážkami, což je odsoudilo k sestupu do okresního přeboru. Rozhodující ztráty družstvo utrpělo prohrami se Sokolem Tábor B 2 : 9 a Vodními stavbami Tábor C 3 : 9, což byly týmy, které obsadily příčky těsně před nimi. Pokud by v těchto utkáních soběslavští zvítězili, udrželi by si účast v krajské soutěži. Stolní tenisté doplatili na velkou marodku týmu a úzký základ družstva, které nebylo schopno plnohodnotně zaplnit mezery v rozpadající se sestavě. Základ týmu tvořili hráči Pánek, Vondruška, Holub, Hložek, Cvach a do svého zranění i Novotný. B tým DDM Soběslav obsadil v okresní soutěži předposlední místo, když v jeho řadách startovali především žáci Bučinský, Vondruška ml., Jírek, Šustr a Šklár, posíleni o člena A týmu Hložka. Mezi muži doplatili především na svou nezkušenost a hráčskou nevyzrálost, kterou musí dohnat zvýšenou tréninkovou pílí. Cenné ovšem je, že ve svých kategoriích jsou naši žáci nejlepší na okrese Tábor, konkrétně Bučinský ve starších žácích a Vondruška v mladších žácích. V krajském žebříčku pak obsadili toto pořadí: st. žáci 11. Bučinský, 38. Petkov, ml. žáci 14. Vondruška ml. Tyto výsledky dávají nadějné vyhlídky do příštích sezón. Ještě na jaře letošního roku začali stolní tenisté DDM Soběslav vyjednávat se stolními tenisty Lokomotiva Veselí nad Lužnicí o fúzi obou týmů, která by mohla oběma týmům jen prospět. Veselští si totiž vybojovali v okresním přeboru právo postupu do krajské soutěže a měli tak nahradit sestupující Soběslav. Jejich hráčská základna je rovněž velice úzká a je víc než pravděpodobné, že by na konci sezóny 2005/2006 dopadli stejně jako Soběslav v sezóně minulé. Spojením obou týmů vzniká šance na vytvoření společného vyrovnaného týmu, který je navíc schopen postavit dobré A družstvo v krajské soutěži a kvalitní B družstvo v okresním přeboru, když C družstvo složené z žáků a dorostenců bude nadále bojovat v okresní soutěži. Toto řešení přivítal i krajský a okresní svaz, který ke spojení stolních tenistů Soběslavi a Veselí dal souhlas. Společný tým ponese název DDM Soběslav / LOKO Veselí a jednotlivá družstva budou složena z těchto hráčů: A: Pánek, Novotný, Holub, Cvach, Hložek, Barták, Krzywda, Janovský, Leština B: Hložek, Barták, Krzywda, Janovský, Leština, Matoušek, Škrdleta C: Vondruška st., Bučinský, Vondruška ml., Jírek, Šustr, Šklár, Petkov Jisté naděje vzbuzuje i přestup hráče Leštiny z TJ Slavoj České Budějovice, kde před několika lety působil jako divizní hráč. To by spolu s vyrovnaností ostatních hráčů mohlo položit základ k udržení A družstva v krajské soutěži a umístění B družstva na špici okresního přeboru (do 3. místa), což je cíl, který si společný tým Soběslavi a Veselí před novou sezónou vytkl. Rovněž lze očekávat postup žáků na vyšší místa krajského žebříčku v kategoriích starších a mladších žáků. Doufejme, že se tyto poměrně náročné cíle podaří soběslavským a veselským stolním tenistům v nastávající sezóně splnit.

Pavel Hložek předseda odd. st. tenisu DDM Soběslav zdroj: Soběslavská Hláska - září 2005

--------------------------------------------------------------------------------


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat